کد خبر: 7835
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰
 • خبرنگار: منیره خسروبیگ
 • چاپ
انعقاد تفاهم نامه میان آموزش و پرورش فارس و نیروی انتظامی فارس

تفاهم نامه همکاری بین فرماندهی انتظامی استان و دفتر تسهیل گری محله "سعدی" شیراز با هدف کاهش آسیب های اجتماعی منعقد شد.

به گزارش پیام خبر، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان درجلسه تعاملی با دفتر تسهیل گری محله سعدی شیراز، با بیان اینکه دفاتر تسهیل گری بازوی اجرایی و همراه مردم است، بیان کرد:  اگر چه امروزه مناطق حاشیه نشین در معرض چالش‌های فراوان قرار دارد، اما باید با نگاه نوآورانه این چالش‌ها را به فرصت تبدیل کنیم و در این راستا دفاتر تسهیلگری می‌توانند با ارایه ظرفیت‌ها و قابلیت‌های خود در برگزاری دوره‌های آموزشی و مهارتی در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی نقش مهمی را ایفا کنند.

سرهنگ کاووس محمدی افزود: تشکیل دفاتر تسهیل‌گری در حاشیه شهرها برای تحقق رویکرد توسعه اجتماع ‌محور است و برنامه‌ توسعه‌ای که بر این اساس طراحی می‌شود ضمن اینکه می‌تواند به رفع نیازها و حل مشکلات جامعه مورد نظر بیانجامد، باعث می‌شود که این امر با مدیریت و مشارکت خود مردم اتفاق بیافتد.

وی با اشاره به اینکه مسئله امنیت از مهمترین دغدغه‌های دفاتر تسهیل گری در بافت‌های فرسوده و محلات حاشیه‌ای می‌باشد، تاکید کرد: به عنوان پلیس خدمتگذار، خود را ملزم به همکاری با این دفاتر در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی و افزایش احساس امنیت در جامعه، می‌دانیم.

در ادامه کارشناس حقوقی دفتر تسهیل گری محله "سعدی"شیراز، گفت: ‌دفاتر تسهیل گری؛ مجموعه‌ای متشکل ازکارشناسان اجتماعی، شهرسازی، معماری، اقتصادی و حقوقی است که وظیفه آن‌ها اعتمادسازی، آگاه‌سازی، نیازسنجی و امکان‌سنجی، نظرسنجی مردمی و پیگیری پروژه‌های اجتماعی و فرهنگی و ترغیب ساکنان به مشارکت است.

سعید مطروی با بیان اینکه ایجاد دفتر تسهیل‌گری و توسعه محلی، سیاستی برای جلب مشارکت مردمی و رفع مشکلات و مسائلی است که منجر به آسیب اجتماعی می‌شود، تصریح کرد: کمک به نیروی انتظامی یکی از خروجی‌های این دفاتر است؛ چرا که با افزایش مهارت‌های زندگی و آگاهی‌ دادن به مردم در خصوص آسیب‌های اجتماعی می توانیم بخشی از جرایم را کاهش دهیم و آمادگی لازم برای انجام اقدامات مشابه را نیز داریم.

گفتنی است، این تفاهم نامه در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری "مدظله العالی" در زمینه کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی و در چارچوب سیاست‌ها وخط مشی‌های مصوب شورای اجتماعی کشور و به منظور طراحی و اجرای برنامه‌های فوق‌العاده برای کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی منعقد شد.

در پایان، تفاهم نامه همکاری در زمینه های آموزشی، مشاوره ای، اجرای برنامه های مشترک و بهره گیری از توانایی های متقابل در محلات حاشیه ای شهر شیراز مبادله شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.