کد خبر: 7844
تاریخ انتشار: ۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۹
 • خبرنگار: منیره خسروبیگ
 • چاپ
نشست خبری حجت الاسلام محمد رضایی، رئیس شورای هماهنگی و تبلیغات اسلامی فارس

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات استان فارس یکشنبه ۷ دی ماه در یک نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه و نزدیک شدن به ایام الله دهه «بصیرت و میثاق با ولایت» که از ۹ تا ۱۹ دی ماه در کشور شناخته می شود، گفت :شعار محوری این دهه بصیرت فاطمی، ولایت مداری و مقاومت علوی است.

به گزارش پیام خبر، حجت الاسلام محمد رضایی با بیان اینکه این روزها چندین واژه از جمله فتنه، بصیرت و آگاهی، شهادت، مقاومت، انتقام سخت در سخنان رسانه ها و نشست های فرهنگی و سیاسی بسیار به گوش می رسد، بیان کرد: جامعه ما باید جامعه بصیر و آگاهی باشد، در واقع جامعه بصیر اگر جایی هم اشتباه بکند، می‌تواند تغییر موضع بدهد، بازشناسی کند، بازشناسی به این معناست که در غبار سنگین فتنه فرو می رویم و در نهایت با بازشناسی از فتنه خارج می شویم.  

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان فارس گفت: بیش از ۵ هزار برنامه با نه عنوان در این ایام برنامه ریزی شده است،  که در شهر هایی با وضعیت قرمز و نارنجی عمده برنامه ها در فضای مجازی و به صورت غیر حضوری از طریق رسانه هااجرا خواهد شدو البته در شهرستان هایی که وضعیت زرد دارند، نماز جمعه ها برگزار می شود با رعایت دستورالعمل های ستاد کرونا، مراسم در فضای باز و با حضور جمعیت کم و همچنین در زمان محدود برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام رضایی با اشاره به اینکه دشمن با مکتب ما مشکل دارد، افزود: بصیرت، گفتمان سازی و کمک مومنانه از برنامه هایی است که در این دهه دیده شده است و  برگزاری مسابقات مختلف و متنوع ادبی، فرهنگی و هنری در این ایام و کنگره ملی شعر «خاتم سلیمانی» در روز ۱۳ دی ماه در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) به صورت مجازی برگزار می شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان فارس با اشاره به برگزاری نشست های بصیرتی، تصریح کرد: نشست های تخصصی حوزه در برابر فتنه ۸۸، کرسی های آزاد اندیشی با موضوع عوامل و ریشه های فتنه، رزمایش های مختلف کمک مومنانه، آزادی زندانیان غیر عمد تحت عنوان پویش مردمی «عشق به حاج قاسم» و امضای الکترونیکی حمایت از «انتقام سخت» را از برنامه های دیگر نیز خواهیم داشت.

وی ادامه داد: تمامی عموم می‌توانند با وسیله های نقیله خود در خیابان های اصلی شهر و در ساعت ۱۵ با پرچم هایی با نام نه دی روز بصریت، نه دی روز بیعت این روز را گرامی بدارند و همین کارمجدد در روز ۱۳ دی ماه به مناسبت بزرگداشت سپهبد حاج قاسم سلیمانی انجام خواهد گرفت، که در پایان مسیر ها منتهی به گلزار شهدا می شوند.  

حجت الاسلام رضایی با اشاره به اینکه برگزاری مراسم عزاداری حضرت زهرا (س) با رعایت دستورالعمل های بهداشتی ایرادی ندارد، تاکید کرد: وقتی از بصیرت فاطمی حرف می زنیم باید در تاریخ بازخوانی کنیم تا متوجه شویم چه اتفاقی روی داد که ایشان را به عنوان مدافع از ولایت زمان خود، بشناسند، همه آنانی که این موضوعات را مدیریت کردند می خواستند در برابر مطالبه گری به حق، بانوی اسلام (س)، ایستاد که در تاریخ این مطالبه گری ادامه نیابد و آنان نسبت به بطلان خود بسیار آگاه بودند.

وی گفت: حضرت فاطمه (س)، اولین مدافع ولایت است و از همه حقوق حتی حیات خود گذشتند و با تمام وجود در برابر باطل ایستادند تا حقانیت ولایت علوی را برای همیشه تاریخ به اثبات برسانند.

حجت الاسلام رضایی در پایان افزود: گفتنی است افراد معترض صف خود را از اغتشاش گران جدا کنند و اگر بصیرت باشد انسان می تواند خود را از فتنه جدا کند، انسان بصیر زمان شناس و جریان شناس است و بر این اساس می تواند تصمیم گیری صحیح را اتخاذ کند که با توجه به شناخت لحظات و با بصیرت بالا می تواند خود را نجات دهد و اگر امروز بحث فتنه و بصیرت مطرح می شود برای اینست که انسان ها از تاریخ عبرت بگیرند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

سیاسی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.