کد خبر: 7844
تاریخ انتشار: ۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۹
  • خبرنگار: منیره خسروبیگ
  • چاپ
نشست خبری حجت الاسلام محمد رضایی، رئیس شورای هماهنگی و تبلیغات اسلامی فارس

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات استان فارس یکشنبه ۷ دی ماه در یک نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه و نزدیک شدن به ایام الله دهه «بصیرت و میثاق با ولایت» که از ۹ تا ۱۹ دی ماه در کشور شناخته می شود، گفت :شعار محوری این دهه بصیرت فاطمی، ولایت مداری و مقاومت علوی است.

به گزارش پیام خبر، حجت الاسلام محمد رضایی با بیان اینکه این روزها چندین واژه از جمله فتنه، بصیرت و آگاهی، شهادت، مقاومت، انتقام سخت در سخنان رسانه ها و نشست های فرهنگی و سیاسی بسیار به گوش می رسد، بیان کرد: جامعه ما باید جامعه بصیر و آگاهی باشد، در واقع جامعه بصیر اگر جایی هم اشتباه بکند، می‌تواند تغییر موضع بدهد، بازشناسی کند، بازشناسی به این معناست که در غبار سنگین فتنه فرو می رویم و در نهایت با بازشناسی از فتنه خارج می شویم.  

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان فارس گفت: بیش از ۵ هزار برنامه با نه عنوان در این ایام برنامه ریزی شده است،  که در شهر هایی با وضعیت قرمز و نارنجی عمده برنامه ها در فضای مجازی و به صورت غیر حضوری از طریق رسانه هااجرا خواهد شدو البته در شهرستان هایی که وضعیت زرد دارند، نماز جمعه ها برگزار می شود با رعایت دستورالعمل های ستاد کرونا، مراسم در فضای باز و با حضور جمعیت کم و همچنین در زمان محدود برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام رضایی با اشاره به اینکه دشمن با مکتب ما مشکل دارد، افزود: بصیرت، گفتمان سازی و کمک مومنانه از برنامه هایی است که در این دهه دیده شده است و  برگزاری مسابقات مختلف و متنوع ادبی، فرهنگی و هنری در این ایام و کنگره ملی شعر «خاتم سلیمانی» در روز ۱۳ دی ماه در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) به صورت مجازی برگزار می شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان فارس با اشاره به برگزاری نشست های بصیرتی، تصریح کرد: نشست های تخصصی حوزه در برابر فتنه ۸۸، کرسی های آزاد اندیشی با موضوع عوامل و ریشه های فتنه، رزمایش های مختلف کمک مومنانه، آزادی زندانیان غیر عمد تحت عنوان پویش مردمی «عشق به حاج قاسم» و امضای الکترونیکی حمایت از «انتقام سخت» را از برنامه های دیگر نیز خواهیم داشت.

وی ادامه داد: تمامی عموم می‌توانند با وسیله های نقیله خود در خیابان های اصلی شهر و در ساعت ۱۵ با پرچم هایی با نام نه دی روز بصریت، نه دی روز بیعت این روز را گرامی بدارند و همین کارمجدد در روز ۱۳ دی ماه به مناسبت بزرگداشت سپهبد حاج قاسم سلیمانی انجام خواهد گرفت، که در پایان مسیر ها منتهی به گلزار شهدا می شوند.  

حجت الاسلام رضایی با اشاره به اینکه برگزاری مراسم عزاداری حضرت زهرا (س) با رعایت دستورالعمل های بهداشتی ایرادی ندارد، تاکید کرد: وقتی از بصیرت فاطمی حرف می زنیم باید در تاریخ بازخوانی کنیم تا متوجه شویم چه اتفاقی روی داد که ایشان را به عنوان مدافع از ولایت زمان خود، بشناسند، همه آنانی که این موضوعات را مدیریت کردند می خواستند در برابر مطالبه گری به حق، بانوی اسلام (س)، ایستاد که در تاریخ این مطالبه گری ادامه نیابد و آنان نسبت به بطلان خود بسیار آگاه بودند.

وی گفت: حضرت فاطمه (س)، اولین مدافع ولایت است و از همه حقوق حتی حیات خود گذشتند و با تمام وجود در برابر باطل ایستادند تا حقانیت ولایت علوی را برای همیشه تاریخ به اثبات برسانند.

حجت الاسلام رضایی در پایان افزود: گفتنی است افراد معترض صف خود را از اغتشاش گران جدا کنند و اگر بصیرت باشد انسان می تواند خود را از فتنه جدا کند، انسان بصیر زمان شناس و جریان شناس است و بر این اساس می تواند تصمیم گیری صحیح را اتخاذ کند که با توجه به شناخت لحظات و با بصیرت بالا می تواند خود را نجات دهد و اگر امروز بحث فتنه و بصیرت مطرح می شود برای اینست که انسان ها از تاریخ عبرت بگیرند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

سیاسی

گفتگو و تحلیل