دکتر علی اکبری، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: بر اساس آخرین گزارش های مربوط به وضعیت اپیدمی کروناویروس در استان فارس، هم اکنون ۶۵۰ بیمار مشکوک و یا دارای علامت کروناویروس در بیمارستان های استان بستری هستند.

به گزارش پیام خبر، «علی اکبری»با اعلام این آمار در استودیو سلامت فارس، از افزایش موارد نمونه گیری به ۵۴۶ هزار و ۵۰۹ مورد از ابتدای شیوع بیماری تا امروز، هفتم دی خبر داد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز مجموع بیماران شناسایی شده مثبت قطعی در استان را از ابتدای شیوع بیماری ، ۱۶۰ هزار و ۶۵۵ مورد اعلام کرد و افزود: از این تعداد تاکنون ۱۵۵هزار و ۶۸۲ بیمار با بهبودی کامل از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

وی همچنین با ابراز تاسف از جان باختن ۱۰ هم استانی دیگر در اثر ابتلا به کرونا طی روز گذشته تاکنون، بیان کرد: با افزوده شدن این تعداد، از ابتدای شیوع بیماری تاکنون ۲ هزار و ۹۸۷ هم استانی خود را به دلیل ابتلا به کرونا از دست داده ایم.

معاون درمان این دانشگاه در ادامه با اشاره به بستری ۶۵۰ مورد بستری بیمار مشکوک و علامت دار در بیمارستان های استان، اظهار کرد: از این تعداد ۱۴۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU ، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

این مقام مسوول در دانشگاه با اعلام اینکه موارد مثبت شناسایی شده و بستری در بیمارستان ها  نسبت با روزهای گذشته روند کاهشی داشته است، ادامه این روند را نیازمند همراهی مردم استان در رعایت پروتکل های بهداشتی دانست تا بتوانیم بیماری کرونا را در استان مدیریت کنیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل