دکتر علی اکبری، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: بر اساس آخرین گزارش های مربوط به وضعیت اپیدمی کروناویروس در استان فارس، هم اکنون ۶۵۰ بیمار مشکوک و یا دارای علامت کروناویروس در بیمارستان های استان بستری هستند.

به گزارش پیام خبر، «علی اکبری»با اعلام این آمار در استودیو سلامت فارس، از افزایش موارد نمونه گیری به ۵۴۶ هزار و ۵۰۹ مورد از ابتدای شیوع بیماری تا امروز، هفتم دی خبر داد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز مجموع بیماران شناسایی شده مثبت قطعی در استان را از ابتدای شیوع بیماری ، ۱۶۰ هزار و ۶۵۵ مورد اعلام کرد و افزود: از این تعداد تاکنون ۱۵۵هزار و ۶۸۲ بیمار با بهبودی کامل از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

وی همچنین با ابراز تاسف از جان باختن ۱۰ هم استانی دیگر در اثر ابتلا به کرونا طی روز گذشته تاکنون، بیان کرد: با افزوده شدن این تعداد، از ابتدای شیوع بیماری تاکنون ۲ هزار و ۹۸۷ هم استانی خود را به دلیل ابتلا به کرونا از دست داده ایم.

معاون درمان این دانشگاه در ادامه با اشاره به بستری ۶۵۰ مورد بستری بیمار مشکوک و علامت دار در بیمارستان های استان، اظهار کرد: از این تعداد ۱۴۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU ، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

این مقام مسوول در دانشگاه با اعلام اینکه موارد مثبت شناسایی شده و بستری در بیمارستان ها  نسبت با روزهای گذشته روند کاهشی داشته است، ادامه این روند را نیازمند همراهی مردم استان در رعایت پروتکل های بهداشتی دانست تا بتوانیم بیماری کرونا را در استان مدیریت کنیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.