کد خبر: 7850
تاریخ انتشار: ۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۲
محسن حاجی میرزایی، وزیر اموزش و پرورش

وزیرآموزش و پرورش گفت: آزمون های ما امسال به صورت غیرحضوری برگزار خواهد شد و همه دانش آموزان باید امتحان غیر حضوری بدهند.

به گزارش پیام خبر، وزیرآموزش و پرورش  در حاشیه پانزدهمین نشست گفت وگوی هفته در خصوص برگزاری امتحانات گفت: ما ابلاغ کرده ایم که آزمون ها غیرحضوری برگزار شوند، اما برخی دروس هنرستانی و پایه های اول و دوم ابتدایی به دلیل ویژگی های خاصی که دارند اجازه دادیم با هماهنگی و اخذ جوز از ستاد مقابله با کرونا اگر مشکلی وجود نداشته باشد و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی به صورت حضوری آزمون برگزار کنند.

محسن حاجی میرزایی عنوان کرد: ما قصد داشتیم برای برگزاری آزمون ها به صورت عمومی از ستاد مجوز بگیریم که ستاد مقابله با کرونا مجوز عمومی نداده است، بنابراین اکثر آزمون های ما امسال به صورت غیرحضوری برگزار خواهد شد و همه دانش آموزان باید امتحان غیر حضوری بدهند، فقط برای هنرستانی ها و ابتدایی ها که باید توانایی های آنها احراز شود اگر ستاد اجازه دهد می توانند حضوری برگزار کنند و اگر ستاد اجازه نداد آزمون  آن ها هم غیرحضوری خواهد بود، این روند ادامه دارد تا در اولین فرصتی که امکان برگزاری حضوری باشد و دانش آموزان به صورت حضوری ارزشیابی شوند.

وی در خصوص مواردی که برخی معلمان اعلام کردند درباره فروش آزمون ساز در شبکه های اجتماعی و دریافت وجه از معلم ها بیان کرد: وقتی وارد زیست بوم جدید می شویم اقتضائات خاص خودش را به همراه  دارد و فعالان بخش خصوصی هم تلاش می کنند راه حل هایی را پیشنهاد دهند، شاد از روز اول هرهفته ظرفیت هایش راتوسعه داده ما در شاد برای آزمون امکانات لازم را پیش بینی کردیم و ظرف ۱۰ روز آینده این ظرفیت ها توسعه خواهد یافت و کیفیت برگزاری آزمون ارتقاء پیدا می کند و نیاز به استفاده از پیشنهادهای بیرونی نیز نخواهد بود، البته ما به مدرسه ها اجازه دادیم در شرایطی که راه حل های دیگری هم وجود دارد استفاده کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.