حمید ظهرابی مدیر کل محیط زیست فارس

مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس گفت: با تلاش تیم حقوقی اداره کل محیط زیست فارس و با همکاری و حکم مقام قضایی در حال باز پس گیری اراضی بستر و حریم تالاب پریشان هستیم.

به گزارش پیام خبر، «حمید ظهرابی» گفت: با تلاش تیم حقوقی اداره کل محیط زیست فارس و با همکاری و حکم مقام قضایی در حال باز پس گیری اراضی بستر و حریم تالاب پریشان هستیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس افزود: به موجب دادنامه قطعی صادره از سوی شعبه نهم دادگاه تجدید نظر استان فارس در تاریخ ٩٩/٠٩/٣٠​ یک میلیون و پانصد و هشتاد و هشت هزار و نود و چهار متر مربع از اراضی بستر و حریم تالاب پریشان از تصرف خارج خواهد شد.

وی اضافه کرد: قبل از این در سال ٩٢، به موجب دادنامه صادره از شعبه مذکور، با ادعای افزایش مستثنیات از سوی یک شخص حقوقی علیه اداره کل منابع طبیعی استان فارس و اداره منابع طبیعی شهرستان کازرون به عنوان مسثنیات در نظر گرفته شده بود و در معرض قطعه بندی و واگذاری به اشخاص بود که با اقدام به موقع در حال باز پس گیری این زمین ها هستیم.


مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس تصریح کرد: پس از اطلاع از اینکه یک مجموعه حقوقی مدعی مالکیت بخشی از اراضی تالاب پریشان شده و موفق به محکومیت ​ اداره کل منابع طبیعی استان ​ در دادگاه تجدید نظر گردیده ، به عنوان معترض ثالث به دادگاه شکایت کرده و با اعتراض به دادنامه قطعی صادره در این خصوص و قبول هزینه های دادرسی و انجام مراحل کارشناسی، موفق به اثبات تعلق این اراضی به دولت و تالاب پریشان شدیم

وی با بیان اینکه این اراضی به عنوان بخشی از اراضی بستر و حریم تالاب متعلق به دولت بوده خاطر نشان کرد: مطابق ماده ٧​ قانون اراضی مستحدث و ساحلی این زمین ها قابل تصرف و تملک خصوصی از سوی اشخاص نیست حتی اگر متصرفان، برای این قبیل اراضی اسناد مالکیت گرفته​ باشند. وی خطاب به کسانی که اقدام به تخریب و تصرف اراضی حریم تالاب ها از جمله تالاب ارژن نموده اند گفت اداره کل حفاظت محیط زیست اجازه نخواهد داد یک متر مربع از اراضی تالابی مورد تصرف قرار گیرد و حتما این اراضی باز پس گرفته خواهند شد حتی اگر سال ها از تصرف آن گذشته باشد.

این مقام مسئول از عموم مردم درخواست کرد: در صورت مشاهده هر گونه تخریب و تصرف اراضی ملی، مراتب را فورا از طریق شماره ١۵۴٠ به یگان حفاظت محیط زیست استان ویا به نزدیکترین واحد محیط زیست اطلاع دهند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل