کد خبر: 7863
تاریخ انتشار: ۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۱
عبدالرسول همتی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس تا امروز هشتم دی اعلام کرد.

به گزارش پیام خبر، «عبدالرسول همتی» امروز (دوشنبه 8 دی) گفت: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تا کنون، نزدیک به ۵۴۸ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده است که از این تعداد، ۱۶۰ هزار و ۹۴۰ مورد مثبت قطعی شناسایی شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را ۱۵۵ هزار و ۹۷۲ نفر اعلام کرد.

وی ادامه داد: هم اکنون آمار بستری رو به کاهش است، ۴۴۱ بیمار مثبت قطعی و دارای علامت کروناویروس در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۵۱ بیمار مبتلا به کرونا نیز به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان های سطح استان بستری هستند.

همتی گفت: متاسفانه ۶ نفر در روز گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند که با این موارد جدید، تاکنون آمار جانباختگان کرونا ویروس در فارس به دو هزار و ۹۹۳ نفر رسیده است.

وی با اعلام اینکه استان فارس ۱۳ درصد از کل مبتلایان کشور را به خود اختصاص داده اما سهم استان از جانباختگان کشور تنها ۵ درصد است، ادامه داد: 9 و نیم درصد از جانباختگان در گروه سنی زیر ۵۰ سال در حالی که ۸۲ درصد از مبتلایان در گروه سنی زیر ۵۰ سال هسنتد.

همتی با تاکید بر اینکه باید مراقب سالمندان و افرادی که دارای بیماری زمینه ای هستند باشیم، اضافه کرد: میانگین سنی مبتلایان در استان فارس ۴۳ سال است که این آمار نسبت به شیوع موج نخست مقداری افزایش یافته است.

وی اعلام کرد: هم اکنون میانگین سنی جانباختگان در فارس ۶۹ سال است که مقدار این میانگین نیز نسبت به اوایل شیوع بیماری افزایش یافته است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از مردم خواست با رعایت پروتکل های بهداشتی، استفاده از ماسک، شستشو و ضدعفونی کردن مرتب دست ها، رعایت فاصله فیزیکی و خودداری از حضور در دورهمی های خانوادگی و تجمعات در کاهش زمینه های ابتلا به این بیماری سهیم شوند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل