کد خبر: 7864
تاریخ انتشار: ۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۷
 • خبرنگار: منیره خسروبیگ
 • چاپ
صداوسیمای مرکز فارس، قطب ارائه خدمات نوین در کشور با دیتا سنتر

مدیر کل صدا و سیمای فارس با بیان اینکه استان فارس از مراکز پیشگام و پیشتاز در طرح ملی HD سازی در کشور بودگفت: استان فارس با ۱۲۳ هزار کیلومتر مربع مساحت و ویژگی ها و جغرافیای پیچیده موفق شد با همدلی و تخصص، تجربه، تعهد و مسوولیت پذیری کارکنان فنی مرکز این طرح ملی را به سرانجام برساند.

به گزارش پیام خبر، سید تقی سهرابی با قدردانی از زحمات و تلاش های کارکنان حوزه معاونت فنی صداوسیمای مرکز فارس این مجموعه را مجموعه ای خلاق، با انگیزه و پرتلاش دانست که فراتر از وظایف سازمانی، مقتدر و پای کار آماده خدمت رسانی به مردم خوب استان فارس هستند، بیان کرد: طرح هایی از جمله انجام موفقیت آمیز عملیات سنکرون به همت نیروهای فرستنده های رادیویی، اجرای بیشترین خطوط فیبرنوری کشور در استان، راه اندازی و نگهداری سیگنال ها در پهنه وسیع فارس و راه اندازی ایستگاه های جدید تلویزیونی و رادیویی از اقدامات ارزشمند و برجسته متخصصان فنی صداوسیمای فارس است.

مدیر کل صدا و سیمای فارس با بیان اینکه ۳۱۳ طرح آماده بهره برداری در صداوسیمای فارس وجود دارد که بخش عمده ای از این طرح ها در حوزه فنی است و امیدواریم در فرصت مناسب با حضور رییس سازمان صداوسیما به بهره برداری برسد گفت: در حوزه دیتاسنتر که از طرح های ماندگار و کم نظیر صداوسیمای مرکز فارس است کارهای بسیار عمیق و موثری انجام شده و با افتتاح آن خیرات و برکات زیادی برای رسانه ملی به همراه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه نگاه کارکنان فنی صداوسیمای فارس به اجرای طرح ها نگاه ملی است افزود : اقدامات جسورانه و مبتکرانه نیروهای فارس موجب شده فضا برای دیگر مراکز استانی برای ورود به این حوزه ها بخوبی فراهم شود.

سیدتقی سهرابی تصریح کرد: موفقیت های صداوسیمای مرکز فارس در حوزه فنی با  ذکاوت، تخصص و تعهد نیروهای این حوزه حاصل شده و با توجه به شرایط دشوار کنونی و مشکلات مالی مرکز بویژه در حوزه پایداری سیگنال و پشتیبانی فنی همدلی و هم افزایی و تخصص و دانش همکاران این موفقیت ها را ایجاد کرده است.

رییس مرکز فناوری فضای مجازی رسانه ملی با قدردانی از زحمات و تلاش های کارکنان فنی صداوسیمای مرکز فارس، ظرفیت ها و توانمندی های نیروهای انسانی صداوسیمای مرکز فارس بویژه در حوزه فنی را فراتر از این موفقیت ها دانست.

محمد عسکری با اشاره به آماده شدن دیتاسنتر مرکز فارس در آینده ای نزدیک، افزود : مرکز فارس از بعد غنای نیروی انسانی و تبحر و تخصص و دانش در بین مراکز استانی رسانه ملی زبانزد است.

وی با بیان اینکه بیماری کرونا برگزاری اجلاس هفدهم را با ابهام مواجه کرده بود عنوان کرد: تصمیم بر این شد با توجه به شرایط سخت کرونا در کشور از ظرفیت های فناوری های نوین برای برگزاری اجلاس هفدهم استفاده شود تا ضمن شناسایی نیروهای خلاق و مبتکر و طرح های نوآور در روند برگزاری اجلاس اختلالی ایجاد نگردد.

 محمد عسکری افزود: سازمان صداوسیما با بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی و فناوری های نوین موفق به طراحی سامانه اجلاس شد بگونه ای که هم رویدادها و مراسم های سازمان صداوسیما بخوبی برگزار شد و هم دیگر نهادها و سازمان ها با مراجعه به سازمان صداوسیما خواستار استفاده از پلتفرم رسانه ملی برای برگزاری اجلاس ها شدندو هوشمند سازی و استفاده از فناوری ها در دوران کرونا و پساکرونا می تواند به بهینه سازی منابع کمک کند و با توجه به زیرساخت های خوبی که در مرکز فارس ایجاد شده این مرکز می تواند رسانه ملی را در تحول هوشمند سازی یاری دهد.

مدیرکل فنی صداو تصویر رسانه ملی، صداوسیمای مرکز فارس را مرکزی ریشه دار و پرظرفیت برشمرد و گفت : صداوسیمای مرکز فارس در حوزه فنی از مراکز پرافتخار و قابل اتکای رسانه ملی است و موفقیت زیادی را تاکنون در عرصه های مختلف کسب کرده است.

حسن مداد افزود: با اجرای طرح بزرگ HD سازی رسانه ملی که ۱۲ شبکه جدید با قابلیت پخش HD در کشور به بهره برداری رسید، استان فارس از همان آغاز اجرای طرح از استان های برتر و پیشتاز در کشور بود و موفق شد با زیرساخت های خوبی که در صداوسیمای مرکز فارس ایجاد شد این طرح بزرگ ملی را در پهنه فارس با تمام گستردگی جغرافیایی و پیچیدگی های فنی به سرانجام برساندو با افتتاح مرکز دیتا سنتر و مرکز ماهواره ای در صداوسیمای مرکز فارس در آینده نزدیک شاهد ارتقای بیش از پیش حوزه فنی در استان فارس خواهیم بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.