کد خبر: 7866
تاریخ انتشار: ۸ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۵
 • خبرنگار: زهرا بازیار
 • چاپ
لوگوی اتاق بازرگانی فارس

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کربلا گفت: دستگاه دیپلماسی در کشور عراق همراه و در اختیار تجار و بازرگانان است و ما در زمینه های مختلف با تجار و بازرگانان همکاری خواهیم کرد.

به گزارش پیام خبر، مجتبی شصتی کریمی در نشست میز تخصصی عراق که با حضور اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی فارس و نمایندگان دستگاه های دولتی استان فارس به صورت وبینار برگزار شد، بیان کرد: بخش خصوصی و فعالان اقتصادی پیشگاه توسعه روابط ایران با عراق هستند و ما تلاش می کنیم بخش خصوصی با سلامت در این عرصه کار کند.

وی افزود: ما در دستگاه دیپلماسی کشور عراق بانک اطلاعات از تجار و بازرگانان عراق و کربلا را در اختیار داریم و در صورت نیاز می توانیم این افراد را به بازرگانان کشورمان معرفی کنیم تا با اطمینان وارد بازار عراق شوند.

کریمی با بیان اینکه محوریت هر گونه همکاری با تجار و بازرگانان را اتاق بازرگانی قرار می دهیم اظهارداشت: این درحالی است که ما در نمایندگی وکیل نیز برای ارائه مشاوره به بازرگان و تجار ایرانی فعال کرده ایم.

وی اضافه کرد: برخی از سیاست ها در مسایل اقتصادی ایران و عراق کلان و مابین دو کشور است اما می توان بسیاری از موانع و موارد  را به عنوان پیشنهاد به سفارت خانه و بخش های مربوطه پیشنهاد داد.

کریمی ادامه داد: با بررسی ظرفیت های کشور عراق، فرصت برای تجارت با این کشور برای بازرگانان ما بیشمار است و شرکت های ایرانی و استان فارسی می توانند بر اساس نیاز بازار عراق در این کشور حضور موفق داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه شرکت های ایرانی باید اراده حقیقی برای کار در عراق داشته باشند عنوان داشت: نیاز است ظرفیت های مختلف استان های ایران را به مردم کشور عراق معرفی کنیم که در این زمینه به دنبال استفاده از ظرفیت اتاق های استانی هستیم.

کریمی با تاکید بر اینکه کالاهای ایرانی و استان فارس از کیفیت خوبی برخوردار است اما حضور پررنگی در بازار عراق ندارد تصریح کرد: پیش از این اتاق بازرگانی فارس و اتاق بازرگانی کربلا تفاهم نامه ای را دنبال می کردند که با به روز رسانی و تکمیل مفاد آن، این مهم را با همکاری و مشارکت دو طرف پیگیری خواهیم کرد.

در این جلسه سایر اعضا به بیان مشکلات صادرات استان فارس با عراق در زمینه های مختلف و ارائه راهکارهای عملیاتی برای افزایش حجم مبادلات پرداختند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.