کد خبر: 7874
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۰
نشست خبری دکتر عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز

آخرین آمارهای مربوط به کروناویروس در استان فارس نشان می دهد، از ابتدای شیوع این بیماری تا امروز، نهم دی، بیش از سه هزار هم استانی را در اثر این بیماری از دست داده ایم.

به گزارش پیام خبر،    «عبدالرسول همتی» امروز (سه شنبه ۹ دی) گفت: متاسفانه ۸ نفر در روز گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند که با این موارد جدید، تاکنون آمار موارد فوتی به دلیل ابتلا به کرونا ویروس در فارس به سه هزار و یک نفر رسیده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز ادامه داد: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تا کنون، بیش از ۵۴۹ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده است که از این تعداد، ۱۶۱ هزار و ۱۷۸ مورد مثبت قطعی شناسایی شده است.

وی همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را ۱۵۶ هزار و ۲۷۲ نفر اعلام کرد.

همتی افزود: هم اکنون ۶۲۵بیمار مشکوک و علامت دار در بیمارستان های استان بستری هستند، که از این تعداد، ۱۳۹ بیمار مبتلا به کرونا نیز به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان های سطح استان بستری هستند.

معاون بهداشت این دانشگاه با بیان اینکه چرخه های انتقال بیماری کرونا از بین نرفته است، گفت: این بیماری همچنان در جامعه با قدرت در حال چرخش است و  می بایست پروتکل های بهداشتی را با دقت رعایت کنیم؛ همچنین لازم است آمادگی و پیش بینی برای مقابله با موج جدید بیماری کرونا را داشته باشیم.

تاکید دیگر معاون بهداشت دانشگاه، مراقبت از افراد سالمند و مبتلایان به بیماری های زمینه ای در برابر این بیماری بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل