نشست خبری استاندار فارس با اصحاب رسانه

استاندار فارس گفت: ۶۰ پروژه آموزشی در شهرستان شیراز در دست احداث است که ۳۰ واحد آن تا پایان سال به بهره برداری و مابقی نیز تا پایان دولت به پیشرفت قابل قبولی خواهد رسید.

به گزارش پیام خبر، عنایت الله رحیمی در مراسم افتتاح دبیرستان 15 کلاسه لاله های سرخ روستای شاپورجان شیراز با بیان این که بالندگی و توسعه کشور متاثر از سرمایه های انسانی آموزش دیده، خلاق و نخبه است، گفت: اگر به دنبال توسعه، رفاه و آسایش مردم هستیم باید این هدف را از مسیر توسعه تعلیم و تربیت در کشور محقق کنیم.
استاندار فارس با اشاره به این که رهبر معظم انقلاب و ئیس محترم جمهوری درباره همه ابعاد آموزش و پرورش تاکیدات بسیار زیادی دارند، افزود: دولت تدبیر و امید همه آرمان ها و شعارهای دولت های گذشته در خصوص توسعه آموزش و پرورش که در قالب شعار و اقداماتی مطرح می شد را عملی کرده است که شامل توسعه، ایمن سازی و هوشمندسازی فضاهای آموزشی و همچنین ترمیم حقوق بازنشستگان فرهنگی و فرهنگیان عزیز، توجه به محتوای کتاب های آموزشی و برگزاری دوره های آموزشی در قالب سند تحول بنیادین آموزش و پرورش می شود.
وی با اشاره به این که به عنوان یک افتخار انسانی و اسلامی خدمات بسیار زیادی توسط جمهوری اسلامی ایران به اتباع خارجی ارائه شده است، گفت: تعلیم و تربیت فرزندان اتباع خارجی یکی از رویکردهای انسانی و اسلامی ایران است و در این زمینه تلاش های بسیار زیادی صورت گرفته است که امیدواریم تاثیر مناسبی در آینده آن ها داشته باشد.
استاندار فارس با بیان این که 43 روستا که در حریم شهر شیراز قرار گرفته اند با معضلات متعددی روبرو هستند، ادامه داد: فرماندار شیراز باید به صورت شبانه روزی برای حل مشکلات این مناطق تلاش کند تا امکانات اولیه مورد نیاز اهالی این روستاها در چارچوب مقررات تامین شده و مسیر توسعه آن ها هموار شود.
گفتنی است استاندار فارس در این برنامه همچنین از خوابگاه در حال احداث دبیرستان شهید بهشتی عشایری استان و همچنین دبستان 6 کلاسه برکت که با هزینه خیرین در حال ساخت است بازدید کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل