کد خبر: 7883
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۶
علی همتی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز گفت: ۶۳۶ بیمار مثبت قطعی و یا دارای علامت کروناویروس در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۲۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش های ICU تحت مراقبت های ویژه درمانی قرار دارند.

به گزارش پیام خبر، «عبدالرسول همتی» با اعلام آخرین آمار مربوط به کروناویروس تا امروز دهم دی، از افزایش آمار نمونه گیری های مربوط به شناسایی این بیماری به بیش از ۵۵۰ هزار مورد از ابتدای شیوع بیماری کرونا در استان فارس خبر داد و گفت:  بیماران مثبت قطعی شناسایی شده از ابتدای شیوع تاکنون ۱۶۱ هزار و ۴۲۸ مورد بوده که از این تعداد تاکنون ۱۵۶ هزار و ۶۴۰ نفر با بهبودی کامل از بیمارستان ها ترخیص و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اشاره به بستری ۶۳۶ بیمار مثبت قطعی و یا دارای علامت کروناویروس در بیمارستان های استان بیان کرد: از این تعداد ۱۲۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش های ICU تحت مراقبت های ویژه درمانی قرار دارند.

وی همچنین با ابراز تاسف از جان باختن ۱۰ هم استانی دیگر در اثر ابتلا به این بیماری طی روز گذشته تاکنون، اعلام کرد: با افزوده شدن این افراد، مجموع جانباختگان از ابتدای شیوع کرونا ویروس تا کنون به سه هزار و ۱۱ نفر در استان فارس افزایش یافته است.

آمار تجمعی جانباختگان استان فارس از ابتدای شیوع کرونا تا کنون

معاون بهداشت این دانشگاه در مورد آمار تجمعی جانباختگان استان فارس از ابتدای شیوع کرونا تا کنون اعلام کرد: در این ماه ها ۱۴۴۷ نفر از جانباختگان مربوط به شیراز، ۲۳۰ مورد مرودشت، ۱۰۸ مورد کازرون، ۷۴ مورد آباده، ۶۳ مورد داراب، ۴۷ مورد ممسنی، ۴۴ مورد کوار، ۴۲ مورد اقلید، ۳۹ مورد نی ریز، سپیدان و استهبان هرکدام ۳۸ مورد، ۳۵ مورد لامرد، ۳۲ مورد خرامه، ۳۱ مورد زرقان، فیروزآباد و خرمبید هرکدام ۲۸ مورد، ۲۶ مورد قیرو کارزین،۲۰ مورد پاسارگاد، زرین دشت، رستم و سروستان هرکدام ۱۹ مورد، ۱۸ مورد ارسنجان، ۱۷ مورد بوانات، ۱۳ مورد بیضا، ۱۰ مورد کوهچنار، ۹ مورد مهر، ۵ مورد فراشبند و بختگان و سرچهان نیز هرکدام یک مورد بوده است.

توصیه پایانی این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ضرورت تداوم استفاده از ماسک و پرهیز از حضور در دورهمی های خانوادگی و تجمعات، شست و شو و ضدعفونی کردن مرتب دست ها و رعایت فاصله فیزیکی برای  کاهش آمارهای ابتلا به این بیماری در استان بود./

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.