کد خبر: 7895
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۶
سید روح الله حسینی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، آخرین گزارش های مربوط به کروناویروس در فارس را طی ۲۴ ساعت گذشته اعلام کرد.

به گزارش پیام خبر،  «سید روح الله حسینی» با اعلام آخرین آمار مربوط به کروناویروس تا امروز دوازدهم دی، از افزایش آمار نمونه گیری های مربوط به شناسایی این بیماری به ۵۳۳ هزار و ۶۰۹ مورد از ابتدای شیوع بیماری کرونا در استان فارس خبر داد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، بیماران مثبت قطعی شناسایی شده از ابتدای شیوع تاکنون را ۱۶۱ هزار و ۹۲۰ مورد برشمرد و افزود: از این تعداد تاکنون ۱۵۷ هزار و ۱۶۶ نفر با بهبودی کامل از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

ویدر ادامه با اشاره به بستری ۵۷۶ بیمار مشکوک و یا دارای علامت کروناویروس در بیمارستان های استان در حال حاضر، گفت: از این تعداد ۱۲۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش های ICU تحت مراقبت های ویژه قرار دارند و خدمات درمانی دریافت می کنند.

حسینی همچنین با ابراز تاسف از جان باختن پنج هم استانی دیگر در اثر ابتلا به این بیماری طی روز گذشته تاکنون، اعلام کرد: با افزوده شدن این افراد، مجموع جانباختگان از ابتدای شیوع کرونا ویروس تا کنون به سه هزار و ۲۵ نفر در استان فارس رسیده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه با این هشدار که حضور در میهمانی ها و تجمعات و همچنین رعایت نکردن توصیه های بهداشتی موجب افزایش این بیماری می شود، از مردم خواست تا با جدی گرفتن و رعایت پروتکل های بهداشتی بتوانیم از خود، خانواده و اطرافیان در مقابل این ویروس خطرناک محافظت کنیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل