کد خبر: 7903
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۶
 • خبرنگار: منیره خسروبیگ
 • چاپ
شهدا،خانواده شهدا،شهید فارسی،داعش

سردار ظهراب قنبری درمراسم سالگرد شهادت سردار سپهبد شهیدحاج قاسم سلیمانی در آموزش وپرورش استان که به صورت زنده از کانال های فارس فرهنگی و اخبار آموزش و پرورش در شبکه شاد پخش می شد گفت: رزمندگان استان فارس در پیروزی جبهه مقاومت برداعش درسوریه وعراق نقش بسیار مهمی را ایفا کردند.

یه گزارش پیام خبر، فرمانده لشکر عملیاتی فجر استان فارس در بیان خاطرات رشادت ها ودلاورمردیهای رزمندگان استان به یک نکته خیلی مهم و کمترشنیده شده ای اشاره کرد که بیانگر ایثار خانواده شهدا در کنار دلاورمردی های شهدای آنان نیز است.
سردار قنبری افزود: پس از آنکه داعش سردارحاج عبدالله اسکندری از فرماندهان محور مقاومت  که اهل شیراز نیز بودند را به شهادت رساندند برای مبادله پیکر پاک و مطهر این شهید عزیز تقاضای پول کردند.
به گفته فرمانده لشکر عملیاتی فجر استان فارس ،خانواده این شهید بزرگوار مدافع حرم استان پس از اطلاع از درخواست داعش در جواب گفتند که راضی نیستند حتی یک ریال از پول بیت المال به داعش برای مبادله پیکر پاک شهیدشان پرداخت شود.
وی همچنین در این مراسم گفت: سردار سلیمانی از دانشگاهی به نام 8 سال دفاع مقدس بیرون آمد و از سردار دلها باید به عنوان یکی از خروجی های زیبای دفاع مقدس نام برد.

فرمانده لشکر عملیاتی فجر استان فارس بااشاره به اینکه حاج قاسم از معدود افرادی بود که در همه مسایل تبحر خاصی داشت گفت: او بدون اینکه دانشکده سیاسی رفته باشد، یک سیاستمدار بود، بدون اینکه به دانشکده اقتصاد رفته باشد یک اقتصاددان بود و بدون اینکه به دانشکده تربیت معلم رفته باشد یک معلم به تمام معنا بود.
سردار قنبری افزود: در وصف جاذبه سردار می توان به این نکته اشاره کرد که رییس جمهور روسیه که ملاقات های سیاسی اش به بیش از نیم ساعت نمی انجامید با دیدن سردار 2 ساعت با وی گفت گو کرد و خواستار دیدارهای بعدی با وی نیز شد.
وی ادامه داد: امروزه نقش سردار سلیمانی در حذف داعش که با شعار حکومت از نیل تا فرات تشکیل شده بود بر هیچکس پوشیده نیست به طوریکه با حذف این گروهک تروریستی در خاورمیانه تمام برنامه ها و سرمایه گذاری کشور خبیث آمریکا و رژیم منحوس صهونیستی از بین رفت.
فرمانده لشکر عملیاتی فجر استان فارس گفت: دانش اموزان عزیز باید بدانند سردار سلیمانی از جنس همین مردم بوده و میتواند الگوی بسیار مناسب و در دسترسی برای دانش آموزان باشد تا با بهره گیری از تفکر و راه او حافظ ارزشهای جمهوری اسلامی ایران باشد.

وی با یاد آوری این نکته مادر حاج قاسم سلیمانی اهل فارس بوده است، گفت: دانش آموزان و مردم شریف استان فارس به خود ببالند و افتخار کنند که افتخارات و سرمایه های عظیمی به مانند سردار شهید عبدالرسول استوار و سردار شهید عبداله اسکندری در کنار شهید سلیمانی  پرورش یافته فرهنگ این استان پهناور و شهیدپرور هستند.

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعیه های رسمی و موثق آموزش و پرورش استان فارس به کانال اخبار این اداره کل در شبکه شاد به آدرس : farsmedunews  بپیوندید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.