کد خبر: 7904
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۶
 • خبرنگار: منیره خسروبیگ
 • چاپ
الحاق روستاها،بررسی مشکلات،شهرها،

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس گفت: به منظور ساماندهی روستاهای مجاور شیراز، کاهش مشکلات اقتصادی و معضلات اجتماعی آن باید هرچه زودتر شش روستای گردخون، اقبال آباد، سلطان آباد، ماه فیروزان، کیان آباد و شاهپورجان به محدوده شهر شیراز الحاق شوند.

به گزارش پیام خبر، سید کمال پاک‌فطرت با اشاره به درخواست مردم روستاهای مجاور شیراز همچون گردخون، اقبال آباد، سلطان آباد، ماه فیروزان، کیان آباد و شاهپورجان اظهار داشت: روستاهای مذکور به دلیل نزدیکی به شهر شیراز با هجوم انبوهی از جمعیت مواجه شده که باتوجه به درخواست مردم ضرورت دارد هرچه زودتر این روستاها به محدوده کلانشهر شیراز ملحق شوند.

وی با تاکید مشکلات حاشیه نشینی در این روستاها عنوان کرد: با الحاق این شش روستا بسیاری از مشکلات اقتصادی و معضلات اجتماعی این مناطق کاهش خواهد یافت و همچنین درآمدزایی نیز ایجاد خواهد شد. غالب زمین های این روستاها تفکیک نشده و درصورت الحاق به شیراز، شهرداری امکان بیشتر و بهتری جهت نظارت داشته و درآمد خوبی نیز برای آن مهیا خواهد شد.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس اضافه کرد: از چندی پیش شاهد ساخت و سازهای غیرمجاز و غیراصولی در روستاهای اطراف شیراز از جمله روستاهای گردخون، اقبال آباد، سلطان آباد، ماه فیروزان، کیان آباد و شاهپورجان هستیم که بسیاری از آن نیز در خارج از طرح هادی بوده و در آینده ای نزدیک خسارات زیادی را به همراه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه خواه ناخواه روستاهای اطراف شیراز همچون این شش روستا به شیراز ملحق خواهند شد، تصریح کرد: چه بهتر است که هرچه زودتر روستاهای مجاور به شیراز به این کلانشهر ملحق شده تا امکان نظارت بهتری بر این مناطق فراهم گشته و از ساخت و سازهای غیرمجاز و غیرفنی که اصول شهرسازی را دچار مشکل خواهد کرد، جلوگیری شود.

سید کمال پاک‌فطرت همچنین گفت: اهالی شش روستای مذکور خواستار الحاق به شهر شیراز هستند تا بتوانند خدمات بهتری گرفته و ساخت و سازها در منطقه نیز کنترل گردد.

وی درمورد کارها و حمایت های دولت در روستاهای مجاور شیراز اذعان کرد: دولت علیرغم مشکلات و فشارهای مالی و اقتصادی که داشته در طی چندسال گذشته کمک های قابل توجهی به روستاها برای بخش های مختلف از جمله اشتغالزایی, بهسازی معابر و بازنگری طرحهای هادی به منظور توسعه پایدار روستاها انجام داده است.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس پیرامون نظارت دهیاری ها بر ساخت و سازها و ارائه خدمات به روستاییان اذعان داشت: طی چندسال اخیر جمعیت روستاهای مجاور شیراز به علت مهاجرت بی رویه چند برابر شده و باتوجه به بودجه و امکانات کم دهیاری ها نظارت بر ساخت و سازها و ارائه خدمات در روستاهای اطراف شیراز دشوار بوده و عده ای سودجو در حال بهره برداری از وضعیت موجود می باشند.

وی با اشاره به عدم تصویب طرح الحاق سه روستای گردخون, اقبال آباد و ماه فیروزان به شهر شیراز تصریح کرد: متاسفانه بعضی افراد در مجموعه شورای شهر شیراز بدون داشتن هیچگونه تخصصی درخصوص الحاق روستاها به شهر شیراز اظهارنظرهای غیرکارشناسی می کنند تا مانع از تصویب این طرح در شورای شهر شوند. امید می رود هرکس در هر زمینه ای که تخصص دارد، اظهارنظر نموده و اقدام کند.

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم اعضای شورای شهر شیراز پیرامون الحاق شش روستای گردخون، اقبال آباد، سلطان آباد، ماه فیروزان، کیان آباد و شاهپورجان به شهر، ضمن درنظر گرفتن خواست مردم تصمیمات درست و به موقعی را اتخاذ نموده تا بتوان جلوی سودجویان حاضر در این مناطق را گرفت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.