کد خبر: 7907
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰
علی همتی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس تا امروز سیزدهم دی اعلام کرد.

به گزارش پیام خبر، «عبدالرسول همتی» با حضور در استودیو سلامت و اعلام آمار کرونا گفت: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تا کنون، بیش از ۵۵۴ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده است که از این تعداد، ۱۶۲ هزار و ۷۴ مورد مثبت قطعی شناسایی شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز ادامه داد: هم اکنون ۵۸۷ بیمار  مثبت قطعی و یا دارای علامت کروناویروس در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۲۵ بیمار مبتلا به کرونا به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش های ICU مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

وی همچنین مجموع بهبودیافتگان این بیماری را که از ابتدای شیوع از بیمارستان ها ترخیص شده اند و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند، ۱۵۷ هزار و ۳۶۰ نفر اعلام کرد.

همتی با بیان اینکه متاسفانه سه هم استانی در روز گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند افزود: با این موارد جدید، تاکنون آمار موارد فوتی به دلیل ابتلا به کرونا ویروس در فارس به سه هزار و ۲۸ نفر رسیده است.

اعلام مبتلایان کرونا در فارس از ابتدای شیوع کرونا تا کنون

معاون بهداشت دانشگاه با اعلام بیماران شناسایی شده از ابتدای شیوع کرونا تا کنون به تفکیک شهرستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: از مجموع ۱۶۲ هزار و ۷۴ مورد شناسایی شده، ۸۲۶۶۶ مورد مربوط به شیراز؛ کازرون ۴۳۱۴ مورد، مرودشت ۳۹۹۲ مورد، ممسنی ۲۷۳۳ مورد، فیروزآباد ۲۷۱۹ مورد، داراب ۲۶۰۹ مورد، آباده ۲۵۳۹ مورد، کوار ۲۴۴۳ مورد، سپیدان ۱۸۸۸ مورد، استهبان ۱۵۹۲ مورد، نی ریز ۱۵۱۸ مورد، کوهچنار ۱۵۱۲ مورد، زرین دشت ۱۴۸۹ مورد، اقلید و قیرو کارزین هرکدام ۱۳۸۷ مورد، خرمبید ۱۲۳۱ مورد، رستم ۱۰۹۴ مورد، لامرد ۱۰۸۵ مورد، زرقان ۱۰۵۴ مورد، خرامه ۱۰۳۱ مورد، پاسارگاد ۱۰۱۴ مورد، فراشبند ۱۰۰۲ مورد، ارسنجان ۸۰۸ مورد، سروستان ۶۶۳ مورد، مهر ۶۵۵ مورد، بوانات ۵۶۷ مورد، بیضا ۵۴۰ مورد، بختگان ۵۲۱ مورد و سرچهان ۴۱۴ مورد بوده است.

دکتر همتی یادآور شد: دیگر موارد ابتلا در فارس، مربوط به سایر دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی استان بوده است.

همتی با تاکید بر اینکه آمار مبتلایان به تدریج در حال افزایش است، بیان کرد: بیماری کرونا  در جامعه در حال چرخش است، بنابراین لازم است با دقت نظر نسبت به سلامتی خود، خانواده و همنوعان، پروتکل های بهداشتی را رعایت کنیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل