کد خبر: 7914
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۱
بیماران کرونا

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: اکثر استان‌های کشور پیک سوم بیماری را رد کردند و تنها استانی که خیز سوم تازه شروع شده است مازندارن است که اکنون در حال گذر از پیک سوم است.

به گزارش پیام خبر، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در گفت و گوی ویژه خبری با بیان اینکه در استان گیلان شهر لاهیجان در مرز هشدار است، گفت: شاید دلیل اینکه در شهرهای شمالی بیماری بیشتر وجود دارد، کار بیشتر کارگران فصلی در باغ‌های پرتقال و حتی مسافرت‌های چند هفته قبل باشد، اکنون شهرهای آمل، بابل، تنکابن، جویبار، چالوس، رامسر، ساری، سوادکوه شمالی، فریدون‌کنار، قائم‌شهر، میاندرود و نکا در مرز خطر هستند.

علیرضا رئیسی ادامه داد: الان تقریبا کل کشور زرد شدند البته الان ۴شهر آمل، رامسر، ساری و سوادکوه شمالی در وضعیت قرمز هستند، ۴۳ شهر نارنجی و ۴۰۱ شهر زرد داریم، اکثر استان‌های کشور پیک سوم بیماری را رد کردند و تنها استانی که خیز سوم تازه شروع شده است مازندارن است که اکنون در حال گذر از پیک سوم است.

وی تصریح کرد: در موج سوم کرونا بیمارستان‌ها پر بود و روزانه قریب به ۳۰۰۰ نفر بستری می‌شدند و مرگ و میر به مرز ۵۰۰ نفر رسیده بود، امروز میانگین کشوری رعایت پروتکل‌ها ۸۶ درصد است. از مهرماه تعداد تست‌ها دو برابر شد و این روند افزایشی ادامه دارد و سپس از ۵ آبان محدودیت‌های بیشتر آغاز شد، اکنون مرگ و میر به حدود ۱۰۰ نفر رسیده است.

رئیسی تاکید کرد: از الان به بعد برنامه اصلی ما طرح شهید سلیمانی است زیرا اهداف این طرح مبتنی بر شناسایی زودهنگام بیماران و قرنطینه کردن آنها است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل