کد خبر: 7914
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۱
بیماران کرونا

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: اکثر استان‌های کشور پیک سوم بیماری را رد کردند و تنها استانی که خیز سوم تازه شروع شده است مازندارن است که اکنون در حال گذر از پیک سوم است.

به گزارش پیام خبر، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در گفت و گوی ویژه خبری با بیان اینکه در استان گیلان شهر لاهیجان در مرز هشدار است، گفت: شاید دلیل اینکه در شهرهای شمالی بیماری بیشتر وجود دارد، کار بیشتر کارگران فصلی در باغ‌های پرتقال و حتی مسافرت‌های چند هفته قبل باشد، اکنون شهرهای آمل، بابل، تنکابن، جویبار، چالوس، رامسر، ساری، سوادکوه شمالی، فریدون‌کنار، قائم‌شهر، میاندرود و نکا در مرز خطر هستند.

علیرضا رئیسی ادامه داد: الان تقریبا کل کشور زرد شدند البته الان ۴شهر آمل، رامسر، ساری و سوادکوه شمالی در وضعیت قرمز هستند، ۴۳ شهر نارنجی و ۴۰۱ شهر زرد داریم، اکثر استان‌های کشور پیک سوم بیماری را رد کردند و تنها استانی که خیز سوم تازه شروع شده است مازندارن است که اکنون در حال گذر از پیک سوم است.

وی تصریح کرد: در موج سوم کرونا بیمارستان‌ها پر بود و روزانه قریب به ۳۰۰۰ نفر بستری می‌شدند و مرگ و میر به مرز ۵۰۰ نفر رسیده بود، امروز میانگین کشوری رعایت پروتکل‌ها ۸۶ درصد است. از مهرماه تعداد تست‌ها دو برابر شد و این روند افزایشی ادامه دارد و سپس از ۵ آبان محدودیت‌های بیشتر آغاز شد، اکنون مرگ و میر به حدود ۱۰۰ نفر رسیده است.

رئیسی تاکید کرد: از الان به بعد برنامه اصلی ما طرح شهید سلیمانی است زیرا اهداف این طرح مبتنی بر شناسایی زودهنگام بیماران و قرنطینه کردن آنها است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.