کد خبر: 7920
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۰
  • خبرنگار: سحر علیپور
  • چاپ
حمیدرضا ایزدی رییس سازمان صمت فارس

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس خبر داد: ۶۶۲ مورد بازرسی از انبار های موجود در این استان به عمل آمده که برای ۵۷ مورد تشکیل پرونده داده شد.

به گزارش پیام خبر، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس با ابراز تاسف نسبت به تخلفات صورت گرفته به جزئیات این تخلفات پرداخت و گفت:  ۵۷ پرونده از ۶۶۲ مورد بازرسی انبارها که این تخلف ها، شامل۳۱ مورد احتکار، ۱۴ پرونده مربوط به عدم اعلام موجودی و ۱۲ مورد نیز در زمینه تخلف فروش اجباری بوده که جهت رسیدگی و صدور رای نهایی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارسال شده است.

حمیدرضا ایزدی افزود:  جریمه اعمال شده بیش از ۵۹۴ میلیارد و ۸۷۹ میلیون ریال است، عمده این تخلفات مربوط به کالاهای اساسی مثل روغن خوراکی، شکر، قند، رب گوجه فرنگی، برنج بوده و تخلف در دیگر کالاها مانند: کود شیمیایی، روغن موتور، لاستیک و سیمان است.

وی  با تاکید بر برخورد قانونی با متخلفان و افراد سودجو از مردم خواست: انتظار بر این است که شهروندان در صورت مشاهده هر نوع تخلف یا احتکار آن را با سامانه ۱۲۴ سازمان صمت فارس، شماره تماس ۳۲۳۴۰۰۰۰ اتاق اصناف یا شماره سامانه ۱۳۵ اداره کل تعزیرات حکومتی استان درمیان بگذارند تا در سریع ترین زمان ممکن اقدامات لازم جهت رسیدگی و برخورد قانونی صورت بگیرد.

ایزدی بیان کرد: این روزها برخی افراد سودجو اقدام به احتکار کالا در منازل مسکونی می‌نمایند، در این راستا نیز از مردم شریف استان تقاضا داریم که موارد را جهت تخلیه این کالاها اطلاع رسانی کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل