کد خبر: 7920
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۰
 • خبرنگار: سحر علیپور
 • چاپ
حمیدرضا ایزدی رییس سازمان صمت فارس

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس خبر داد: ۶۶۲ مورد بازرسی از انبار های موجود در این استان به عمل آمده که برای ۵۷ مورد تشکیل پرونده داده شد.

به گزارش پیام خبر، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس با ابراز تاسف نسبت به تخلفات صورت گرفته به جزئیات این تخلفات پرداخت و گفت:  ۵۷ پرونده از ۶۶۲ مورد بازرسی انبارها که این تخلف ها، شامل۳۱ مورد احتکار، ۱۴ پرونده مربوط به عدم اعلام موجودی و ۱۲ مورد نیز در زمینه تخلف فروش اجباری بوده که جهت رسیدگی و صدور رای نهایی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارسال شده است.

حمیدرضا ایزدی افزود:  جریمه اعمال شده بیش از ۵۹۴ میلیارد و ۸۷۹ میلیون ریال است، عمده این تخلفات مربوط به کالاهای اساسی مثل روغن خوراکی، شکر، قند، رب گوجه فرنگی، برنج بوده و تخلف در دیگر کالاها مانند: کود شیمیایی، روغن موتور، لاستیک و سیمان است.

وی  با تاکید بر برخورد قانونی با متخلفان و افراد سودجو از مردم خواست: انتظار بر این است که شهروندان در صورت مشاهده هر نوع تخلف یا احتکار آن را با سامانه ۱۲۴ سازمان صمت فارس، شماره تماس ۳۲۳۴۰۰۰۰ اتاق اصناف یا شماره سامانه ۱۳۵ اداره کل تعزیرات حکومتی استان درمیان بگذارند تا در سریع ترین زمان ممکن اقدامات لازم جهت رسیدگی و برخورد قانونی صورت بگیرد.

ایزدی بیان کرد: این روزها برخی افراد سودجو اقدام به احتکار کالا در منازل مسکونی می‌نمایند، در این راستا نیز از مردم شریف استان تقاضا داریم که موارد را جهت تخلیه این کالاها اطلاع رسانی کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.