کد خبر: 7921
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۳
 • خبرنگار: منیره خسروبیگ
 • چاپ
کانون پرورش فکر کودکان و نوجوانان

سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس گفت: ۵۵ کارگاه مجازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس در نظر گرفته شده است که ثبت نام آن در حال انجام است، که ثبت نام از ۷ دیماه آغاز و تا پایان ۱۷ دی ماه ادامه خواهد داشت.

به گزارش پیام خبر، سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس در نشست خبری که با حضور خبرنگاران برگزار شد ضمن گرامیداشت اولین سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی گفت:کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در دوران کرونا هم به جد به دنبال خدمات و فعالیت برای دانش آموزان بود.  

 سعیدرضا کامرانی یکشنبه ۱۴ دی با اشاره به فعالیت های کانون در دوران کرونا، گفت: همه دانش آموزان اعضای کانون  هستند و مخاطبین کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و آموزش و پرورش باهم یکی اند.

کامرانی تاکید کرد: برای آنان  ۵۵ کارگاه مجازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس در نظر گرفته شده است که ثبت نام آن در حال انجام است، که ثبت نام از ۷ دیماه آغاز و تا پایان ۱۷ دی ماه ادامه خواهد داشت و با استمرار محدودیت ها فعالیت های مرکزهای کانون در سراسر کشور و فارس بر بستر فضای مجازی، تمام فعالیت ها در سامانه kpf.ir در ۲ سطح ملی و استانی اجرایی می شود.

کامرانی با تاکید بر اینکه علاقمندان می توانند  از طریق سامانه fars.kpf.ir نسبت به ثبت نام اقدام کنند، اضافه کرد: کلاس های غیرحضوری باعث شده اعضای سراسر فارس در این کارگاه ها شرکت کنند.

وی همچنین ضمن اینکه با تبادل استاد و مربی در بین استان ها، شهرستان ها و استفاده از کلاس های آفلاین، از دیگر مزیت های کلاس های غیرحضوری است، افزود: کارگاه ها از ۱۸ دی آغاز و تا ۲۷ اسفند ماه ادامه خواهد داشت و اگر اعضای هنرآموز با مربی برای آموزش های بیشتر به توافق برسند امکان ادامه کارگاه در نوروز و فروردین ۱۴۰۰ هم وجود خواهد داشت و در سه محور فرهنگی، هنری و ادبی کارگاه ها در نظر گرفته شده است، که استقبال در فصل زمستان بسیار خوب بوده است.

کامرانی با اشاره به اینکه علاوه بر اینها کارگاه های عمومی هم توسط برخی مرکزها برگزار می شود، افزود: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس دارای ۶ انجمن تخصصی است، که انجمن های قصه گویی، سرود، نمایش عروسکی، عکاسی، شعر کودک و نوجوان، داستان کودک و نوجوان از این دسته هستند و بستر  انجمن نجوم و سفال هم فراهم است که این ۲ انجمن هم پس از تامین مربی راه اندازی می شود.

کامرانی با اشاره به اینکه در فصل پاییز اتفاقات خوبی روی داد از فعالیت ها گفت و ادامه داد: نمونه برگزیده شدن اعضا در مسابقات مختلف فرهنگی، هنری و ادبی در کشور و استان، تقدیر از اعضا و مربیان پژوهشگر در هفته پژوهش، برگزاری کارگاه های مجازی در فصل پاییز، برگزاری مهرواره مجازی «قصه های ماندگار»، برگزاری بیش از یکصد وبینار دوره آموزشی فرهنگی، هنری و ادبی در فارس، برگزاری مسابقه مجازی کتابخوانی و اعلام فراخوان ادبی «از نو بنویس» بین استان های جنوبی کشور از دیگر برنامه های فصل پاییز بود.

سرپرست اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس با یادآوری این مطلب که رونمایی از ۳۰ عنوان کتاب صوتی در هفته معلولین ویژه نابینایان و برگزاری شانزدهمین دوره سوگواره عاشورایی که این سوگواره ویژه استان فارس است، از دیگر برنامه های پاییز ۹۹ بودو ساختمان جدید خیرساز در شهرستان اوز برای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس به ارزش بیش از سه میلیارد تومان توسط خیرین آماده شده و در دهه فجر به بهره برداری می رسد.

وی با اشاره به اینکه ۲ عنوان کتاب «قصه سیب» و «رد پای گیلاس» هم به زودی به زیور طبع آراسته می شود، افزود: این ۲ کتاب هم به همت خیرین اوز چاپ خواهد شد.

کامرانی با اشاره به اینکه در ۴۲ مرکز ثابت، ۶ مرکز پستی و هفت مرکز سیار وجود دارد، اظهار کرد: ۴۰ مرکز کانون زبان ایران در فارس فعالیت می کند که بیشترین تعداد زبان آموز بعد از تهران در فارس قرار دارد و در قبل از شیوع کرونا ۴۴ هزار زبان آموز داشتیم که اکنون نزدیک به ۲۵ زبان آموز در استان وجود دارد.

سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس تاکید کرد: که به هیچ عنوان اجازه تخریب ساختمان شماره یک این کانون در شیراز را نخواهد دادو اگرچه می‌دانیم برای توسعه گذر حافظ نیاز به تخریب ساختمان شماره یک این کانون در باغ ملی است اما اجازه نداده‌ایم، چون خاطره‌ و تجربه خوبی از تخریب مرکز شماره ۲ شیراز نداریم، اگر نقشه راهی وجود داشته باشد که قبل از اینکه ساختمان شماره یک را تخریب کنند، زمین و بودجه بدهند حاضر به پذیرش مکانی مورد موافقت کانون خواهیم بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.