نشست خبری استاندار فارس با اصحاب رسانه

استاندار فارس گفت: میانگین نسبت فوتی‌ها به مبتلایان کرونا در جهان حدود ۲.۵ درصد، در ایران حدود ۵.۷ درصد و در استان فارس حدود ۱.۷ درصد است.

به گزارش پیام خبر، «عنایت‌الله رحیمی»، امروز  یکشنبه‌ 14 دی با اشاره به امار فوتی های کرونا گفت: میانگین نسبت فوتی‌ها به مبتلایان کرونا در فارس نشان‌دهنده برخورداری کادر بهداشت و درمان استان از ذکاوت، ممارست و تلاش موثر است.
استاندار فارس ادامه داد: کاهش نسبت تعداد فوتی به مبتلایان کرونا در استان افتخاری برای کادر بهداشت و درمان است که در راه مبارزه با کرونا تلاش‌ می‌کنند و تاکنون شهدایی نیز تقدیم کرده‌اند.
وی اضافه کرد: شاهد آن هستیم که در کشور و به تبع آن در استان فارس، روند ابتلا و مرگ و میر کرونا رو به نزول است.
رحیمی بیان کرد: در فارس از ابتدای شیوع کرونا توانستیم کنترل مناسبی در زمینه پیشگیری از شیوع این ویروس داشته باشیم و مجموع اقدامات صورت گرفته باعث شد در آخرین ارزیابی اقدامات تا پایان اردیبهشت‌ماه ۹۹، جزو استان‌های برتر در زمینه کنترل کرونا باشیم.
وی ادامه داد: با توجه به بازگشایی مشاغل و فعالیت‌ها در خردادماه ۹۹، روند شیوع کرونا در کشور و استان فارس صعودی شد و تا ۲ هفته گذشته این روند ادامه داشت.
استاندار فارس گفت: با تصمیم‌های جدیدی و اجرای طرح محدودیت‌های کرونایی روند شیوع کرونا کنترل شد و امروز هیچ کدام از شهرستان‌های استان در وضعیت قرمز و نارنجی قرار ندارند.

حقوق کادر بهداشت و درمان در دولت تدبیر و امید ۲ برابر شد
رحیمی در ادامه در خصوص اقدامات دولت تدبیر و امید در حوزه بهداشت و درمان افزود: در زمینه ارتقاء وضعیت معیشتی کادر بهداشت و درمان تصمیم‌های خوبی اتخاذ شده و از ابتدای دولت تا کنون دریافتی کادر بهداشت و درمان تحت عنوان حقوق و مزایا بیش از ۲ برابر افزایش داشته است.
وی ادامه داد: تعدادی از پرسنل از قراردادی به رسمی و یا از روزمزد به قرارداد کار معین تبدیل شدند که این باعث ایجاد انگیزه شده است.

افزایش تخت‌های بیمارستانی و پروژه‌های در دست اجرای حوزه بهداشت و درمان
نماینده عالی دولت در استان فارس در ادامه با بیان اینکه تعداد تخت‌های بیمارستانی در سال‌های اخیر در استان افزایش پیدا کردند، گفت: در حال حاضر اقدامات خوبی در زمینه گسترش زیربناهای بهداشت و درمان در استان فارس در حال انجام است.
رحیمی یادآور شد: پروژه بیمارستان ۷۰۰ تختخوابی میانرود شیراز در حال اجراست و مراحل اجرایی پروژه بیمارستان تامین اجتماعی در بزرگراه حسینی الهاشمی شیراز آغاز شده است.
وی ادامه داد: همچنین پیگیر اخذ کد اعتباری برای بیمارستان دوم نمازی شیراز پیگیر هستیم که به زودی عملیات اجرایی این پروژه آغاز خواهد شد.
استاندار فارس پروژه احداث درمانگاه تخصصی تامین اجتماعی فیروزآباد را از دیگر پروژه‌های در دست اجرای حوزه بهداشت و درمان عنوان کرد و گفت: پروژه بیمارستان فسا حدود ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که تا پایان دولت به بهره برداری می‌رسد.
رحیمی افزود: همچنین پروژه بیمارستان ۳۶۰ تختخوابی جهرم مراحل نهایی خود را طی می‌کند و تا پایان سال ۹۹ به بهره‌برداری می‌رسد.
وی ادامه داد: بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی مرودشت نیز در دست اجرا است که مراحل خوبی را طی کرده و اخیرا تلاش شد تفاهمی با بانک توسعه و تعاون برای تامین اعتبار آن داشته باشیم.
نماینده عالی دولت در استان فارس گفت: همچنین بیمارستان ارسنجان مراحل نهایی فاز کنونی را طی می‌کند و بیمارستان نی ریز ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
رحیمی بیان کرد: بیمارستان ۶۰ تختخوابی شهر مصیری شهرستان رستم نیز مراحل نهایی را طی می‌کند و اعتبار مورد نیاز آن از طریق بانک توسعه و تعاون تامین شده است.
وی ادامه داد: همچنین کارهای در قالب تکمیل پروژه‌های بیمارستانی از جمله تامین تجهیزات سی تی اسکن، ام آر آی و دستگاه‌های مورد نیاز دیگر انجام شده است.
وی اضافه کرد: علاوه بر این‌ها یکسری ملزومات در زمینه پیشگیری از کرونا مانند تهیه ماسک و مواد ضدعفونی کننده نیاز داشتیم که خط‌های تولیدی جدیدی در این زمینه راه‌اندازی شد و کمبود روزهای ابتدایی شیوع کرونا رفع شده است.
استاندار فارس گفت: در حال حاضر در زمینه ملزومات پزشکی به ویژه در زمینه پیشگیری از کرونا با محدودیت و مشکل اقلام و ملزومات مواجه نیستیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.