اورنگ ایلامی، سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز

به گفته سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، شمار جانباختگان کروناویروس در فارس از ابتدای شیوع تاکنون، به سه هزار و ۳۷ نفر رسیده است.

به گزارش پیام خبر،«اورنگ ایلامی» با حضور در استودیو سلامت فارس و اعلام آخرین وضعیت کروناویروس در استان، از جان باختن ۹ هم استانی در اثر ابتلا به این بیماری طی ۲۴ ساعت گذشته و افزایش شمار جانباختگان به سه هزار و ۳۷ نفر خبر داد.

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز اعلام کرد: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تا کنون، ۵۵۵ هزار و ۲۱۴ نمونه تشخیصی از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده است که با بررسی نمونه های انجام شده، ۱۶۲ هزار و ۲۲۲ مورد مثبت قطعی شناسایی شده است.

وی با اشاره به بستری ۵۴۰ بیمار مثبت قطعی و یا دارای علامت کروناویروس در بیمارستان های استان در حال حاضر، گفت: از این تعداد ۱۱۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش های ICU تحت مراقبت های ویژه درمانی قرار دارند.

ایلامی همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را از ابتدای شیوع تاکنون، ۱۵۷ هزار و ۵۰۷ نفر اعلام کرد.

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تاکید بر پرهیز از هرگونه سهل انگاری و ساده انگاری در رابطه با بیماری کرونا، این بیماری را غیر قابل پیش بینی و وضعیت کنونی را شکننده خواند.

دکتر ایلامی بیان کرد: با توجه به جهشی که در ساختار ویروس کرونا در کشور انگلستان رخ داده است که سرایت پذیری بالایی دارد و ممکن است با مسافرت های بین المللی این بیماری وارد کشور شود، بنابراین توصیه جدی به مردم استان، تداوم رعایت پروتکل های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل