کد خبر: 7926
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۴
 • خبرنگار: منیره خسروبیگ
 • چاپ
تقی تذروی، عضو شورای شهر شیراز در جلسه قرارگاه بهداشت و سلامت حضرت شاهچراغ (ع)

شوراییان از تصمیمات هیجانی و سیاسی که موجب هدر رفت بیت‌المال می‌شود، اجتناب کنند.

به گزارش پیام خبر، عضو شورای اسلامی شهر شیراز با ابراز تاسف از اینکه برخی حافظه بلندمدت یک شهر دو میلیونی(شیراز) را به سخره گرفته‌اند، تاکید کرد که شوراییان از تصمیمات هیجانی و سیاسی که موجب هدر رفت بیت‌المال می‌شود، اجتناب کنند و همچنین ادغام دو سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی و سازمان حمل و نقل مسافر موجب ایجاد تعارض منافع و عدم رضایتمندی در خدمات و سرویس به رانندگان تاکسیرانی شده است.

 محمدتقی تذروی یکشنبه ۱۴ دی در صحن علنی شورای شهر شیراز گفت: با آغاز شورای پنجم شیراز، ناحیه یک شهرداری منطقه ۱۰ واقع در گویم تعطیل شد، اما اکنون و بعد از گذشت چند سال برخی دوستان آن را با سر و صدا و پوشش خبری بسیار افتتاح می‌کنند.

وی با طرح این سئوال که اگر یک مجموعه فاقد کارآئی بوده و تعطیل شده است چرا مجددا راه‌اندازی می‌شود،  ادامه ‌داد: البته مردم با این نوع عملکردها که در سطح بالاتر هم مشاهده شده آشنا هستند، اینکه یک روز کارت سوخت را جمع می‌کنند و روز دیگر مورد آن را استفاده قرار می‌دهند. یک روز مسکن مهر را بد و روز دیگر با تغییر نامش به مسکن ملی اجرایش را دنبال می‌کنندو ای کاش بجای این سیاسی کاری‌های بیهوده، منافع ملی را در نظر گرفته و موجب یاس و سرخوردگی آحاد جامعه نمی‌شدیم.

تذروی اظهار کرد: همچنین خواستار ورود جدی قوه قضاییه و دستگاه‌های نظارتی به مسئله گرانی و کمبود کالاهای اساسی و برخورد قاطعانه با متخلفان در هر جایگاهی شد.

این عضو شورای شهر شیراز همچنین از شهردار این کلانشهر خواست تا اولویت بودجه ۱۴۰۰ شهرداری شیراز را به اتمام پروژه‌های نیمه تمام و توجه به مناطق کمتر برخوردار در راستای توسعه متوازن و عدالت اجتماعی قرار دهد.

تذروی در بخش دیگری از سخنان با تاکید بر اینکه ادغام دو سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی و سازمان حمل و نقل مسافر موجب ایجاد تعارض منافع و عدم رضایتمندی در خدمات و سرویس به رانندگان تاکسیرانی شده، خواستار تفکیک این دو سازمان و برگشت آنها به حالت سابق شدو بیان کرد: ادغام دو سازمان فوق بنا به دستور وزارت کشور در دوره چهارم شورای شهر شیراز انجام شد اما لازم است همانند شهر اصفهان این دو سازمان از یکدیگر جدا شوند.

این عضو شورای شهر از شهردار شیراز خواست تا در یک لایحه موضوع فوق را به شورا انعکاس و نهایتا این مهم در شورای شهر به سرانجام برسد.

تذوری همچنین ضمن تسلیت ایام فاطمیه، از مجموعه‌های مرتبط با شهرداری شیراز خواست تا در دهه دوم فاطمیه اقدامات قوی تر و پر رنگ تری در فضای شهری در دستور اجرا قرار گیرد.

وی با تسلیت سالگرد شهادت سپبهد سلیمانی و همرزمانش شهیدش، افزود: این شهید والا مقام با نثار جان خویش، جبهه و جغرافیای مقاومت را منسجم و تقویت کرد و نقشه استکباری و استعماری خاورمیانه جدید را در نطفه خفه و منطقه را از لوث اشرار تروریست وابسته به دستگاههای آمریکایی و صهیونی پاک کرد.

تذوری همچنین با اشاره به قرار گرفتن در ماه‌های پایانی فعالیت شورای پنجم، لزوم پاسخگویی به وعدها و شعارها را یادآور شد و با تاکید براینکه شورائیان نباید به بازی و وعده‌های سیاسی و تبلیغاتی ورود کنند، گفت: باید بر واقعیات متمرکز شویم نه بر مواردی که ‌می‌دانیم بخشی از آنها خارج از عمر این شورا است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.