کد خبر: 7928
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۵
 • خبرنگار: زهرا بازیار
 • چاپ
لوگوی اتاق بازرگانی فارس

دبیر کل و عضو هیات مدیره اتاق بازرگانی مشترک ایران و یونان گفت: مردم یونان بسیار علاقه مند به همکاری با مردم ایران در زمینه های مختلف هستند و بخش های کشاورزی به ویژه برخی مرکبات، لبنیات، سنگ، گردشگری، مبادله دانشجو، اعزام هیات، مسایل فرهنگی، بسته بندی و بازاریابی و صنایع می توانند زمینه های خوبی برای تقویت همکاری های دو طرف باشد.

به گزارش پیام خبر، مجید موافق قدیری در وبینار معرفی فرصت های تجاری کشور یونان که با حضور فعالان اقتصادی استان در اتاق بازرگانی فارس برگزار شد، بیان کرد: در سنوات گذشته کشور ایران و یونان مراودات در حوزه های مختلف از جمله اقتصادی داشته اند که متاسفانه تاکنون کشور یونان در عرصه اقتصادی نتوانسته جز شرکای اصلی کشور ما باشد و در حال حاضر نیز تحریم ها بر روابط کشور ما با سایر کشورها بی تاثیر نیست.

وی با اشاره به مزیت های اقتصادی کشور یونان افزود: یونان ظرفیت خوبی در حوزه اقتصادی دارد و از راه های آبی برخوردار است و نقش کلیدی در جاده ابریشم دارد.

موافق قدیری اظهارداشت: کشور یونان به دلیل موقعیت جغرافیایی و بهره مندی از تکنولوژی های به روز، می تواند یکی از مقاصد اصلی صادراتی تجار و بازرگانان ما باشد به طوری که کشور یونان با بسیاری از کشورها مرز مشترک دارد و می تواند دروازه ورود تجار ما به اتحادیه اروپا باشد.

موافق قدیری اضافه کرد: عراق یکی از مهمترین شرکای تجاری یونان است اما بازرگانان ما نتوانسته اند جایگاه خوبی در بازار این کشور داشته باشند گفت: کشور یونان پیوند سه قاره آسیا، اروپا و آفریقا است و این ویژگی می تواند در حوزه تجارت به بازرگانان ما بسیار کمک کند.

دبیر کل اتاق بازرگانی مشترک ایران و یونان ادامه داد: پیش از این با هدف گسترش مراودات دو طرف خط هوایی ایران و یونان فعال بود که متاسفانه هم اینک این مزیت به دلیل تحریم ها غیر فعال است و راه اندازی مجدد این خط هوایی را دنبال می کنیم اما این شرایط ثابت نخواهد بود.

وی با بیان اینکه کشور یونان در حوزه های کشاورزی، مرکبات، مواد غذایی ارگانیک، انرژی و انرژی های تجدید پذیر، سنگ مرمر، بسته بندی و بازاریابی صاحب جایگاه های جهانی هستند عنوان داشت: در حال حاضر کشور یونان در حوزه پوشاک، مواد شیمیایی و ماشین آلات به کشور ما صادرات دارند.

موافق قدیری تصریح کرد: هزینه ثبت شرکت و تولید در کشور یونان پایین و بسیار ساده است و این کشور در حوزه استفاده از مواد خام با کیفیت دارای بهره مندی بالایی است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر کشور یونان دارای سه منطقه آزاد با پتانسیل بالا است که این سه منطقه از مالیات و عوارض کمرگی معاف هستند و در این اتاق مشترک مشاوران حقوقی برای ارائه اطلاعات لازم به تجار و بازرگانان را فراهم کرده ایم.

موافق قدیری افزود: استان فارس به دلیل نزدیکی فرهنگی و تار یخی، خواستگاه مردم یونان است و امید داریم بتوانیم با همکاری فعالان بخش خصوصی استان فارس سهم تجارت این استان در بازار کشور یونان را افزایش دهیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

استان ها

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.