نشست خبری عنایت الله رحیمی، استاندار فارس

استاندار فارس گفت: به هر میزان جامعه به سمت نهادهای حرفه ای تخصصی برای رفع مشکلات سوق پیدا کند گام های بلندی به سمت توسعه برخواهد داشت.

عنایت الله رحیمی در دیدار با بهادری جهرمی رئیس مرکز وکلای کارشناسان رسمی قوه قضاییه با اشاره به سابقه  فعالیت  خود به عنوان کارشناس رسمی دادگستری در مجموعه قضایی  گفت: یکی از آسیب های موجود تفکیک ۴ مرکز مشاوران ، کانون وکلای دادگستری و کارشناسان دادگستری، کارشناسان مشاور قوه قضائیه است.
رحیمی بیان کرد:  این مراکز  به هر میزان کنار هم و نزدیک به هم  کار کنند  و ادغام شوند از دو گانگی در عملکرد آنها کاسته می شود.
او از به روز شدن این مجموعه ها  از طریق آموزش های تخصصی به عنوان یک اصل مهم یاد کرد و گفت: هرچند که ورود کارشناسان به این حوزه ها سخت است اما پس از ورود به این مراکز توجه بیشتری به آموزش احساس می‌شود.
استاندار فارس  تاکید کرد: با توجه به اینکه  سرعت  تغییرات فنی در حوزه حقوقی  کشور زیاد است این آموزش ها در راستای بروز رسانی الزام آور است.
رحیمی با اشاره به حجم گسترده پرونده های ورودی به مجموعه قضایی در گذشته که منجر به حضور جمعیت زیادی از متقاضیان به همراه وکلای خود در دادگاه ها می‌شد عنوان کرد: استفاده از توان وکلا و  کارشناسان دادگستری در قالب هیئت های داوری و مصالحه می تواند در کاهش پرونده قضایی و روان سازی  اثر گذار  باشد.
نماینده عالی دولت در استان فارس  عنوان کرد: سخت ترین پرونده ها را مراجع تجدید نظر به کارشناسان ارجاع می دهند تا با بررسی نظرات فنی توسط آنها  رای نهایی  صادر شود.
 رحیمی عنوان کرد: کاهش اطاله دادرسی یکی از کارهایی است  که مجموعه کارشناسان وکلا دادگستری در مسیر رسیدگی به پرونده  انجام می دهند  
استاندار فارس عنوان کرد: مجموعه های کارشناسان رسمی و  قوه قضایه استان فارس از توانمندی های مطلوب برخودار هستند  که در اکثر موارد نظراتشان در رای نهایی پرونده ها اثرگذار بوده است.  
وی  با اشاره به ظرفیت استفاده از مجموعه های یاد شده در بررسی پرونده های قضایی گفت:مجموعه دستگاه های اجرایی استان با رعایت عدالت  می توانند پرونده های خود را به کانون های رسمی دادگستری ارجاع دهند.
استاندار فارس با تاکید بر این مطلب که باید به تناسب تخصصی شدن کارها صلاحیت هم تخصصی تر شود  خاطر نشان کرد: هم اکنون  این تناسب کمرنگ شده است.
رحیمی عنوان کرد:  علیرغم بعضی کمبودها فعالیت های کانون های رسمی دادگستری مفید و موثر بوده است و در استان فارس فعالیت ها بر همین منوال خواهد بود.
وی  پیشنهاد تشکیل یک کمیته مشترک بین کانون های دادگستری و نظام روانشناسی، پرستاری و سمن های تخصصی در حوزه های اجتماعی و حقوق شهروندی را مطرح کرد و گفت :تشکیل این کمیته در  بعد حقوق شهروندی و آسیب اجتماعی اثر گذار خواهد بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

استان ها

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.