کد خبر: 7930
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۹
 • خبرنگار: مریم شمالیان
 • چاپ
نشست خبری سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز - نواب قائدی

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز ،از انجام طراحی فاز اول پروژه تقاطع غیر همسطح ولایت-خلیج فارس خبر داد و اعلام کرد که فاز دوم آن نیز در دست طراحی است که پس از طراحی این فاز، عملیات اجرایی پروژه در ماه های آینده آغاز خواهد شد.

به گزارش پیام خبر، «نواب قائدی» از  آغاز عملیات اجرایی تقاطع غیر همسطح ولایت-خلیج فارس در شیراز خبر داد و گفت: طراحی فاز اول پروژه تقاطع غیر همسطح ولایت-خلیج فارس انجام شده و  فاز دوم آن نیز در دست طراحی است که پس از طراحی این فاز، عملیات اجرایی پروژه در ماه های آینده آغاز خواهد شد.

  رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز افزود: با در نظرگرفتن پارامترهایی چون سهولت، هزینه اجرا و تملک، جابجایی تاسیسات، عملکرد فنی در زمان بهره برداری و زیبایی بصری طرح، گزینه روگذر در ضلع شمالی بلوار خلیج فارس تقاطع بلوار ولایت و همچنین چپگرد همسطح از بلوار ولایت به خلیج فارس به عنوان گزینه مصوب در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به عملکرد این پروژه در آینده بیان کرد: با اجرای این روگذر، جریان ترافیکی بلوار خلیج فارس قبل از خیابان ولایت به روگذر هدایت شده  و پس از خروجی بلوار ولایت به مسیر اصلی برگشت داده می شود.

 قائدی افزود: همچنین تمام دورگردهای رفت و برگشت بلوار خلیج فارس و چپگرد مربوطه به صورت همسطح در زیر تقاطع تامین می شود که با حذف رفوژ وسط و طراحی هندسی مناسب، به تمامی جهات حرکتی می توان دسترسی داشت.

وی تاکید کرد: در این طرح محدودیتهای ارتفاعی و مسائل امنیتی مربوط به فرودگاه نیز لحاظ شده است و به دلیل بالا بودن آبهای سطحی در این محدوده، عملا امکان اجرای زیرگذر فراهم نبود.

 عضو شورای اسلامی کلانشهر شیراز تصریح کرد:  اجرای این طرح علاوه بر تامین ایمن و استاندارد دسترسی های مورد نیاز، کمترین آسیب به تاسیسات و منظر شهری و حداقل معارض و هزینه را در پی خواهد داشت و دسترسی مناسب بلوارهای ولایت و کوثر و کاربری های مجاور آن نظیر میدان میوه و تره بار به بلوار خلیج فارس، تخلیه و توزیع بار ترافیکی شمال شرق و شرق شیراز و همچنین ایجاد دسترسی محدوده شمال بلوار ولایت با لحاظ توسعه آتی محدوده از دیگر مزایای اجرای این پروژه است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.