کد خبر: 7930
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۹
  • خبرنگار: مریم شمالیان
  • چاپ
نشست خبری سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز - نواب قائدی

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز ،از انجام طراحی فاز اول پروژه تقاطع غیر همسطح ولایت-خلیج فارس خبر داد و اعلام کرد که فاز دوم آن نیز در دست طراحی است که پس از طراحی این فاز، عملیات اجرایی پروژه در ماه های آینده آغاز خواهد شد.

به گزارش پیام خبر، «نواب قائدی» از  آغاز عملیات اجرایی تقاطع غیر همسطح ولایت-خلیج فارس در شیراز خبر داد و گفت: طراحی فاز اول پروژه تقاطع غیر همسطح ولایت-خلیج فارس انجام شده و  فاز دوم آن نیز در دست طراحی است که پس از طراحی این فاز، عملیات اجرایی پروژه در ماه های آینده آغاز خواهد شد.

  رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز افزود: با در نظرگرفتن پارامترهایی چون سهولت، هزینه اجرا و تملک، جابجایی تاسیسات، عملکرد فنی در زمان بهره برداری و زیبایی بصری طرح، گزینه روگذر در ضلع شمالی بلوار خلیج فارس تقاطع بلوار ولایت و همچنین چپگرد همسطح از بلوار ولایت به خلیج فارس به عنوان گزینه مصوب در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به عملکرد این پروژه در آینده بیان کرد: با اجرای این روگذر، جریان ترافیکی بلوار خلیج فارس قبل از خیابان ولایت به روگذر هدایت شده  و پس از خروجی بلوار ولایت به مسیر اصلی برگشت داده می شود.

 قائدی افزود: همچنین تمام دورگردهای رفت و برگشت بلوار خلیج فارس و چپگرد مربوطه به صورت همسطح در زیر تقاطع تامین می شود که با حذف رفوژ وسط و طراحی هندسی مناسب، به تمامی جهات حرکتی می توان دسترسی داشت.

وی تاکید کرد: در این طرح محدودیتهای ارتفاعی و مسائل امنیتی مربوط به فرودگاه نیز لحاظ شده است و به دلیل بالا بودن آبهای سطحی در این محدوده، عملا امکان اجرای زیرگذر فراهم نبود.

 عضو شورای اسلامی کلانشهر شیراز تصریح کرد:  اجرای این طرح علاوه بر تامین ایمن و استاندارد دسترسی های مورد نیاز، کمترین آسیب به تاسیسات و منظر شهری و حداقل معارض و هزینه را در پی خواهد داشت و دسترسی مناسب بلوارهای ولایت و کوثر و کاربری های مجاور آن نظیر میدان میوه و تره بار به بلوار خلیج فارس، تخلیه و توزیع بار ترافیکی شمال شرق و شرق شیراز و همچنین ایجاد دسترسی محدوده شمال بلوار ولایت با لحاظ توسعه آتی محدوده از دیگر مزایای اجرای این پروژه است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل