کد خبر: 7936
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۰
عبدالرسول همتی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز

به گفته معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون، بیش از ۱۶۲ هزار نفر از مردم فارس به این بیماری مبتلا شده اند.

به گزارش پیام خبر، «عبدالرسول همتی» با حضور در استودیو سلامت فارس گفت: از ابتدای شیوع کروناویروس تا کنون، بیش از ۵۵۶ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و دارای علامت تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۱۶۲ هزار و ۴۴۵ مورد مثبت قطعی در استان شناسایی شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: متاسفانه چهار هم استانی در روز گذشته، به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند که با این موارد جدید، تاکنون آمار جانباختگان کرونا ویروس در فارس به سه هزار و ۴۱ نفر رسیده است.

وی اضافه کرد: هم اکنون ۵۱۱ بیمار مثبت قطعی و دارای علامت کروناویروس در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۱۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش های ICU، تحت مراقبت های ویژه درمانی قرار دارند.

همتی همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، ۱۵۷ هزار و ۷۷۵ نفر اعلام کرد.

این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه موج شدید بیماری در آبان، اکنون پشت سر گذاشته شده و هم اکنون در شرایط بهتری قرار داریم، اظهار کرد: اما این ویروس هم اکنون در جامعه از بین نرفته و در حال چرخش است؛ اگر اعضای جامعه دچار ساده انگاری و سهل انگاری و کاهش حساسیت نسبت به رعایت اصول بهداشتی شوند، ممکن است در بهمن ماه با موج شدیدتری مواجه شویم.

همتی با توجه به اینکه وضعیت فعلی شکننده است از مردم استان خواست تا با حساسیت ویژه، پیشگیری از این بیماری و رعایت پروتکل های بهداشتی را مورد توجه قرار دهند؛ چرا که وضعیت کنونی کرونا در کشور پایدار نیست.

توصیه ویژه معاون بهداشت دانشگاه در گزارش امروز، ضرورت استفاده از ماسک و پرهیز از حضور در تجمعات بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.