کد خبر: 7946
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۴
 • خبرنگار: سحر علیپور
 • چاپ
جلسه شورای راهبردی توسعه مدیریت شهرداری شیراز

قائم مقام شهردار شیراز گفت: استقرار کامل پروژه شهروندسپاری و پاسخ الکترونیک نیازمند بخشنامه های صریح برای تکمیل قوانین موجود است.

به گزارش پیام خبر، قائم مقام شهردار شیراز در جلسه شورای راهبردی توسعه مدیریت گفت: با اجرای پروژه شهروندسپاری، شهروندان می توانند استعلام آپارتمان های مسکونی را به صورت الکترونیک دریافت کنند و برای سایر خدمات مجوزی نیز ثبت درخواست الکترونیک نمایند، همچنین تحقق ارایه کامل این خدمات در گرو تعامل سایر دستگاه اجرایی است.

آرش فرج زاده با بیان اینکه استقرار کامل پروژه شهروندسپاری و پاسخ الکترونیک به استعلام آپارتمان های مسکونی نیازمند بخشنامه های صریح برای تکمیل قوانین موجود بود، اضافه کرد: مهندس اسکندرپور شهردار شیراز با ارائه دستورات و همراهی حوزه های مختلف این خدمت را به سرانجام رساند.

وی ضمن اشاره به لزوم حل مسائل فرادستگاهی افزود: ما در شهرداری شیراز اقدامات مختلفی برای الکترونیکی کردن امور انجام داده ایم و از سازمان مدیریت و برنامه ریزی می خواهیم که در این راه به شهرداری کمک کند تا در جهت رفاه شهروندان و گره گشایی از کار مردم گام برداریم.

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری شیراز نیز در این جلسه ضمن تشریح ابعاد آشکار و پنهان اجرای پروژه شهروندسپاری گفت: توسعه خدمات الکترونیک و عدم نیاز به حضور شهروند در حوزه های مختلف موجب حذف کاغذ و کاهش سفرهای درون شهری می شود که بر حفظ محیط زیست و کاهش ترافیک تاثیرگذار است.

محمدعلی راضی با اشاره به مسائل و مشکلات برون سازمانی اجرای این پروژه افزود: ضروری است سایر دستگاه های اجرایی نیز با شهرداری هماهنگی و تعامل بیشتری داشته باشند تا شاهد بهبود پاسخگویی به شهروندان و توسعه خدمات الکترونیک باشیم.

وی از سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس خواست تا تفاهم نامه هایی با رویکرد افزایش تعاملات دستگاه های اجرایی با شهرداری جهت استقرار کامل سیستم پاسخگویی الکترونیک تنظیم شود.

احمدعلی افکاری معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس نیز در این جلسه گفت: کار شهرداری شیراز در زمینه استقرار شهرداری الکترونیک و پروژه شهروندسپاری به عنوان یک الگو برای همه دستگاه های اجرایی در شورای برنامه ریزی استان مطرح خواهد شد.

وی تعامل با دستگاه های اجرایی را در سه مرحله عنوان کرد و افزود: انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دستگاه و شهرداری، ارائه و حل موضوع در شورای راهبردی مدیرت استان فارس و در صورت حل نشدن ارائه گزارش مشکل در سطح ملی، سه مرحله حل مشکلات بین دستگاهی است.

افکاری همچنین نوید زمینه سازی برای همکاری و تعامل شهرداری شیراز با دستگاه های اجرایی همچون شرکت توزیع نیروی برق، ثبت احوال، بانک ها، تامین اجتماعی و ... را داد.

اریوش ستایشگر مدیرکل دفتر نوسازی و تحول اداری شهرداری شیراز در جلسه شورای راهبردی توسعه مدیریت گفت: هدف ما این است که سازمانی پیش بینی پذیر برای شهروندان باشیم تا بدانند برای گرفتن پاسخ خود از شهرداری چه مراحلی را در چه مدت زمانی و با پرداخت چه مبلغی طی کنند.

علاالدین ضیایی رییس اداره کنترل و نظارت بر سیستم یکپارچه شهرسازی شهرداری شیراز در این جلسه گفت: ۸۷ درصد از درخواست های شهروندان از شهرداری مربوط به صدور استعلام است که ۶۳ درصد آن مربوط به استعلام آپارتمان ها مسکونی است.

وی اضافه کرد: ۱۳ درصد مراجعین به شهرداری درخواست صدور پروانه، پایان کار و عدم خلاف دارند که این موضوع در ارتباط با ۳۳ دستگاه دیگر است و الکترونیکی کردن آن نیازمند همکاری و تعامل سایر دستگاه ها همچون بانک، دفاتر اسناد رسمی، ثبت احوال، اداره برق و ... است.

وی افزود: با راه اندازی پروژه شهروندسپاری پاسخ استعلام آپارتمان های مسکونی کاملا الکترونیک شده و شهروندان بدون مراجعه به شهرداری و فقط با مراجعه به پورتال این سامانه می توانند پاسخ استعلام خود را دریافت کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.