کد خبر: 7949
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۰
مهرزاد لطفی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در نشست روزانه ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کرونا بر تشخیص سریع به عنوان گامی موثر برای قطع زنجیره انتقال کروناویروس تاکید کرد.

به گزارش پیام خبر، «مهرزاد لطفی» گفت: این روزها شاهد روند تدریجی افزایش موارد ابتلا به کروناویروس هستیم، البته این روند به صورت آهسته پیش می رود، اما در صورت کوچکترین غفلت در این زمینه، با موج جدید کرونا مواجه می شویم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اشاره به فعالیت مراکز منتخب سرپایی درمان کروناویروس در استان، افزود: شهروندان با مشاهده علائم مشکوک به کروناویروس، لازم است به پزشک خانواده خود مراجعه کنند تا در صورت نیاز بتوانند با انجام تست های تشخیصی در مراکز ۱۶ ساعته، از ابتلای خود به کووید۱۹ مطلع شوند و این تشخیص سریع، می تواند در قطع زنجیره انتقال این ویروس و همچنین حفظ سلامت دیگر اعضای خانواده موثر باشد.

وی با بیان اینکه طبق بررسی های انجام شده، اجرای طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» در کاهش موارد ابتلا به کرونا بسیار موثر بوده است، اظهار کرد: از ظرفیت های این طرح می توان دستاوردهای چشمگیری به دست آورد، بنابراین باید برای تداوم اجرای طرح شهید سلیمانی، قطع زنجیره انتقال و در نتیجه شکست این ویروس خطرناک تلاش کرد.

 لطفی از هم استانی ها خواست تا برای استمرار وضعیت مناسب کروناویروس در استان، مجموعه سلامت را با رعایت پروتکل های بهداشتی کمک کنند.

وی همچنین در این نشست وضعیت آمار مبتلایان به کروناویروس و جانباختگان این بیماری در شیراز و استان، روند انجام تست های pcr در مراکز ۱۶ ساعته، تست های رپید، فعالیت آزمایشگاه های تشخیصی کرونا و اقدامات کارگروه های مختلف ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید۱۹ را ارزیابی کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ضمن ارزیابی آمار موارد ابتلا به کووید۱۹ در شهرستان های فارس، بر پیگیری و هماهنگی های مستمر با مسوولان و مدیران اجرایی شهرستان های با شیوع بالاتر برای حفظ وضعیت مطلوب کروناویروس تاکید کرد.

وی آگاهی بخشی عمومی در رسانه های معتبر را موجب جلوگیری از افزایش موارد ابتلا به این ویروس دانست.

همچنین در این نشست معاونان و مدیران ارشد دانشگاه نیز در خصوص حوزه های مختلف مانند فعالیت مراکز ۱۶ ساعته درمان سرپایی کرونا، عملکرد طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی»، وضعیت بیماران بستری کووید۱۹، اقدامات کارگروه های مختلف و پیگیری مصوبات ستاد، درصد اشغال تخت های عادی و ویژه، وضعیت ابتلا در شهرستان های استان، انجام تست های کروناویروس، ماموریت های اورژانس و تحلیل های آماری کرونا توضیحاتی ارائه کردند.

دویست و چهلمین نشست ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی شیراز صبح امروز ۱۶ دی، در دفتر رییس دانشگاه برگزار شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.