کد خبر: 7956
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۴
 • خبرنگار: منیره خسروبیگ
 • چاپ
آموزش و پرورش فارس

کارشناس مسئول نظارت و ارزشیابی دفتر آموزش متوسطه فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش گفت: برون سپاری آموزش های کاردانش بسیاری از مشکلات آموزش و پرورش در سه بعد نیروی انسانی، فضا و تجهیزات را حل خواهد کرد.

به گزارش پیام خبر، مهندس علی شایان درجلسه شورای نظارت آموزش و پرورش فارس با اشاره به جایگاه استان فارس در بحث برون سپاری فعالیت های آموزشی از لحاظ کیفی، بیان کرد: برون سپاری آموزش های کاردانش بسیاری از مشکلات آموزش و پرورش در سه بعد نیروی انسانی، فضا و تجهیزات را حل خواهد کرد، لذا لازم است مورد حمایت های بیشتری قرار بگیردو خدمت مهارت آموزی و توجه به آموزش های فنی و حرفه ای و مهارتی جزء مسائل مهم کشور می باشد که در فرمایشات مقام معظم رهبری نیز این امر تاکید شده است.

شایان افزود: مطالبه مهارت آموزی در کشور به عنوان یک تفکر مثبت در روند توسعه این آموزش ها جزو مطالبات مسئولین در دستگاه های مختلف کشور است.

وی با اشاره به اینکه توسعه این آموزش ها تا 50 درصد کل دوره دوم متوسطه جزو اهداف برنامه ششم توسعه بوده است، عنوان کرد: تشکیل قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح با هدف حمایت از مهارت آموزان در سه بخش (پیش، حین و بعد) از خدمت سربازی جزء یکی از کارهای مهمی است که شکل گرفته و امتیازات ویژه ای برای مهارت آموزان در دوران خدمت سربازی محسوب خواهد شد.

کارشناس مسئول نظارت و ارزشیابی دفتر آموزش متوسطه فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: آموزش های راه دور در مدارس آموزش از راه دور نیازمند توجه بیشتری است و دستگاه های مجری مهارت بایستی روند صحیح آموزش ها را اجرایی نمایند تا کیفیت آموزش هنرجویان فارغ التحصیل افزایش یابدو نظارت بر این مدارس بصورت مدون و مستمر انجام خواهد شد تا ضمن حمایت از افراد و متقاضیان ادامه تحصیل روند اجرای صحیح مقررات و ضوابط در این مدارس تسهیل گردد و از تخلفات احتمالی جلوگیری شود.

وی در ادامه اظهارداشت: نظام جامع آموزش های فنی و حرفه ای با مشارکت سایر دستگاه ها از جمله وزارت کار تعاون و رفاه اجتماعی تدوین شده است که آموزش و پرورش نیز به عنوان یکی از ستون های اصلی این نظام برای پیشبرد اهداف و تعیین هدف های مورد نظر مشارکت فعالی دارد.

کارشناس مسئول نظارت و ارزشیابی دفتر آموزش متوسطه فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش همچنین در بخشی از سخنان خود از اقدامات انجام گرفته توسط آموزش و پرورش استان فارس  در راستای توسعه کمی و کیفی هنرستان ها، آموزش های فنی و حرفه ای و کیفیت بخشی به برون سپاری آموزشی قدردانی نمود.

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعیه های رسمی و موثق آموزش و پرورش استان فارس به کانال اخبار این اداره کل در شبکه شاد به آدرس : farsmedunews  بپیوندید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.