کد خبر: 7956
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۴
  • خبرنگار: منیره خسروبیگ
  • چاپ
آموزش و پرورش فارس

کارشناس مسئول نظارت و ارزشیابی دفتر آموزش متوسطه فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش گفت: برون سپاری آموزش های کاردانش بسیاری از مشکلات آموزش و پرورش در سه بعد نیروی انسانی، فضا و تجهیزات را حل خواهد کرد.

به گزارش پیام خبر، مهندس علی شایان درجلسه شورای نظارت آموزش و پرورش فارس با اشاره به جایگاه استان فارس در بحث برون سپاری فعالیت های آموزشی از لحاظ کیفی، بیان کرد: برون سپاری آموزش های کاردانش بسیاری از مشکلات آموزش و پرورش در سه بعد نیروی انسانی، فضا و تجهیزات را حل خواهد کرد، لذا لازم است مورد حمایت های بیشتری قرار بگیردو خدمت مهارت آموزی و توجه به آموزش های فنی و حرفه ای و مهارتی جزء مسائل مهم کشور می باشد که در فرمایشات مقام معظم رهبری نیز این امر تاکید شده است.

شایان افزود: مطالبه مهارت آموزی در کشور به عنوان یک تفکر مثبت در روند توسعه این آموزش ها جزو مطالبات مسئولین در دستگاه های مختلف کشور است.

وی با اشاره به اینکه توسعه این آموزش ها تا 50 درصد کل دوره دوم متوسطه جزو اهداف برنامه ششم توسعه بوده است، عنوان کرد: تشکیل قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح با هدف حمایت از مهارت آموزان در سه بخش (پیش، حین و بعد) از خدمت سربازی جزء یکی از کارهای مهمی است که شکل گرفته و امتیازات ویژه ای برای مهارت آموزان در دوران خدمت سربازی محسوب خواهد شد.

کارشناس مسئول نظارت و ارزشیابی دفتر آموزش متوسطه فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: آموزش های راه دور در مدارس آموزش از راه دور نیازمند توجه بیشتری است و دستگاه های مجری مهارت بایستی روند صحیح آموزش ها را اجرایی نمایند تا کیفیت آموزش هنرجویان فارغ التحصیل افزایش یابدو نظارت بر این مدارس بصورت مدون و مستمر انجام خواهد شد تا ضمن حمایت از افراد و متقاضیان ادامه تحصیل روند اجرای صحیح مقررات و ضوابط در این مدارس تسهیل گردد و از تخلفات احتمالی جلوگیری شود.

وی در ادامه اظهارداشت: نظام جامع آموزش های فنی و حرفه ای با مشارکت سایر دستگاه ها از جمله وزارت کار تعاون و رفاه اجتماعی تدوین شده است که آموزش و پرورش نیز به عنوان یکی از ستون های اصلی این نظام برای پیشبرد اهداف و تعیین هدف های مورد نظر مشارکت فعالی دارد.

کارشناس مسئول نظارت و ارزشیابی دفتر آموزش متوسطه فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش همچنین در بخشی از سخنان خود از اقدامات انجام گرفته توسط آموزش و پرورش استان فارس  در راستای توسعه کمی و کیفی هنرستان ها، آموزش های فنی و حرفه ای و کیفیت بخشی به برون سپاری آموزشی قدردانی نمود.

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعیه های رسمی و موثق آموزش و پرورش استان فارس به کانال اخبار این اداره کل در شبکه شاد به آدرس : farsmedunews  بپیوندید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل