عبدالرسول همتی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، با بیان آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس تا امروز، هفدهم دی، آمارهای مربوط به جانباختگان کرونا در شهرهای مختلف استان را اعلام کرد.

به گزارش پیام خبر، «عبدالرسول همتی» با حضور در استودیو سلامت فارس گفت: از ابتدای شیوع کروناویروس تا کنون، بیش از ۵۵۹هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و دارای علامت کروناویروس تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، تاکنون ۱۶۲ هزار و ۹۶۴ مورد مثبت قطعی در استان شناسایی شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با ابراز تاسف از جان باختن پنج هم استانی طی روز گذشته تاکنون در اثر ابتلا به کرونا افزود: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، سه هزار و ۵۱ هم استانی را در اثر ابتلا به این بیماری از دست داده ایم.

وی اضافه کرد: هم اکنون ۴۲۰ بیمار مثبت قطعی و دارای علامت کروناویروس در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۸۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش های ICU ، تحت مراقبت های ویژه درمانی قرار دارند.

همتی همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، ۱۵۸ هزار و ۲۷۱ نفر اعلام کرد.

آمار تجمعی جانباختگان استان فارس از ابتدای شیوع کرونا تا کنون

معاون بهداشت دانشگاه در ادامه گزارش امروز خود، با اعلام آمار تجمعی جانباختگان استان فارس به تفکیک شهرستان های مختلف استان از ابتدای شیوع کرونا تا کنون گفت: ۱۴۵۸ نفر از جانباختگان مربوط به شیراز، ۲۳۱ مورد مرودشت، ۱۱۶ مورد کازرون، ۷۴ مورد آباده، ۶۳ مورد داراب، ۴۸ مورد ممسنی، ۴۵ مورد کوار، ۴۳ مورد اقلید، ۴۱ مورد نی ریز، سپیدان و استهبان هرکدام ۳۸ مورد، ۳۷ مورد لامرد، زرقان و خرامه هر کدام ۳۲ مورد، ۲۹ مورد فیروزآباد، قیروکارزین و خرم بید هرکدام ۲۸ مورد، رستم و پاسارگاد هرکدام ۲۰ مورد، زرین دشت، ارسنجان و سروستان هرکدام ۱۹ مورد، ۱۷ مورد بوانات، ۱۳ مورد بیضا، ۱۰ مورد کوهچنار، ۹ مورد مهر، ۵ مورد فراشبند، بختگان و سرچهان هرکدام یک مورد بوده است.

وی یادآور شد: دیگر موارد جانباختگان استان فارس مربوط به دیگر دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی استان بوده است.

این مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اعلام خبر شناسایی نخستین مورد ابتلا به ویروس جهش یافته کرونا در کشور موسوم به ویروس انگلیسی تاکید کرد: در شرایط کنونی لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی بیشتر احساس می شود و لازم است به استفاده از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی و پرهیز از حضور در تجمعات پایبند باشیم تا از این وضعیت به خوبی عبور کنیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.