عبدالرسول همتی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، با بیان آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس تا امروز، هفدهم دی، آمارهای مربوط به جانباختگان کرونا در شهرهای مختلف استان را اعلام کرد.

به گزارش پیام خبر، «عبدالرسول همتی» با حضور در استودیو سلامت فارس گفت: از ابتدای شیوع کروناویروس تا کنون، بیش از ۵۵۹هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و دارای علامت کروناویروس تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، تاکنون ۱۶۲ هزار و ۹۶۴ مورد مثبت قطعی در استان شناسایی شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با ابراز تاسف از جان باختن پنج هم استانی طی روز گذشته تاکنون در اثر ابتلا به کرونا افزود: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، سه هزار و ۵۱ هم استانی را در اثر ابتلا به این بیماری از دست داده ایم.

وی اضافه کرد: هم اکنون ۴۲۰ بیمار مثبت قطعی و دارای علامت کروناویروس در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۸۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش های ICU ، تحت مراقبت های ویژه درمانی قرار دارند.

همتی همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، ۱۵۸ هزار و ۲۷۱ نفر اعلام کرد.

آمار تجمعی جانباختگان استان فارس از ابتدای شیوع کرونا تا کنون

معاون بهداشت دانشگاه در ادامه گزارش امروز خود، با اعلام آمار تجمعی جانباختگان استان فارس به تفکیک شهرستان های مختلف استان از ابتدای شیوع کرونا تا کنون گفت: ۱۴۵۸ نفر از جانباختگان مربوط به شیراز، ۲۳۱ مورد مرودشت، ۱۱۶ مورد کازرون، ۷۴ مورد آباده، ۶۳ مورد داراب، ۴۸ مورد ممسنی، ۴۵ مورد کوار، ۴۳ مورد اقلید، ۴۱ مورد نی ریز، سپیدان و استهبان هرکدام ۳۸ مورد، ۳۷ مورد لامرد، زرقان و خرامه هر کدام ۳۲ مورد، ۲۹ مورد فیروزآباد، قیروکارزین و خرم بید هرکدام ۲۸ مورد، رستم و پاسارگاد هرکدام ۲۰ مورد، زرین دشت، ارسنجان و سروستان هرکدام ۱۹ مورد، ۱۷ مورد بوانات، ۱۳ مورد بیضا، ۱۰ مورد کوهچنار، ۹ مورد مهر، ۵ مورد فراشبند، بختگان و سرچهان هرکدام یک مورد بوده است.

وی یادآور شد: دیگر موارد جانباختگان استان فارس مربوط به دیگر دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی استان بوده است.

این مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اعلام خبر شناسایی نخستین مورد ابتلا به ویروس جهش یافته کرونا در کشور موسوم به ویروس انگلیسی تاکید کرد: در شرایط کنونی لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی بیشتر احساس می شود و لازم است به استفاده از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی و پرهیز از حضور در تجمعات پایبند باشیم تا از این وضعیت به خوبی عبور کنیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل