کد خبر: 7965
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۰
 • خبرنگار: منیره خسروبیگ
 • چاپ
خیر

دانش آموز دیروز مدارس عشایری استان فارسی اکنون در زادگاه خود اقدام به احداث یک آموزشگاه برای دانش آموزان عشایری کرده است.

به گزارش پیام خبر،  مسعود کنعانی وند خیرمدرسه سازی است که اصالتا اهل کوهمره سرخی فارس است، پس از اتمام تحصیل واشتغال در شیراز اکنون در روستای جمالی منطقه کوهمره سرخی اقدام به احداث یک باب آموزشگاه برای دانش آموزان عشایری فارس کرده است و این خیرمدرسه ساز که خودش اجرای این پروژه رابرعهده گرفته است بیان کرد: این آموزشگاه از جمله آموزشگاههای مجهزی است که در آن پیش بینی بسیاری از زیرساخت ها که حتی دربرخی مدارس شهری نیز وجود ندارد شده است، سیستم های از جمله سرمایشی وگرمایشی همچنین پیش بینی وتهیه زیرساخت های استفاده از فناوری های نوین آموزشی وهوشمند سازی از جمله این موارد است.

کنعانی وندعنوان کرد: ساخت این آموزشگاه از مهرماه امسال اغاز شده وبه یاری خداوند تا پایان اسفند ماه یعنی ظرف مدش 6 ماه به بهره برداری خواهد رسید و انجام این کار را تعهدی دانست که برعهده اش گذاشته شده و خدمت به مردم ودانش آموزان عشایر محرومی که در میان آنها زندگی وتحصیل کرده است

رییس آموزش وپرورش عشایری استان فارس در بازدید از این پروژه ضمن تحسین اقدام ارزشمند این خیرمدرسه ساز ادامه داد: این دبستان عشایری که در محل سابق دبستان شجاعت روستای جمالی منطقه کوهمره سرخی درحال احداث است درزمینی به مساحت یک هزارمتر زمین وبا زیربنایی بالغ بر 350 متر مربع است و این آموزشگاه دارای سه کلاس درس، دفتر مدیریت، نمازخانه، ازمایشگاه، سرویس های بهداشتی  ویک باب سرایداری مجهز است

بهنام حیدری تصریح کرد: دبستان شجاعت روستای جمالی منطقه کوهمره سرخی درحال حاضر 31 دانش آموز در پایه های اول تا ششم ابتدایی دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.