کد خبر: 7973
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۶
 • خبرنگار: سحر علیپور
 • چاپ
بازدید نماینده ولی فقیه در فارس از روند اجرایی خط دو متروی شیراز

نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز گفت: امیدوارم به زودی شاهد افتتاح خط دو مترو امام حسین (ع) باشیم و گوشه ای از مشکلات شهروندان در مساله ترافیک حل شود.

به گزارش پیام خبر، نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز در بازدید  از روند اجرایی خط دو متروی شیراز و ایستگاه های در حال احداث میانرود، عدالت، استقلال و امام حسین (ع) عنوان کرد: بسیار خشنود هستم که تلاش های شهرداری شیراز در خط دوم مترو هم به ثمر می نشیند و امیدواریم به زودی شاهد حرکت قطارها در این مسیر باشیم.

آیت الله لطف الله دژکام افزود: خدمت رسانی به مردم ساکن در قسمت های جنوبی شهر و احداث ایستگاه های قهرمانان، عادل آباد و ... دسترسی آن ها به ایستگاه تقاطعی امام حسین (ع) واقع در خط یک مترو در تسهیل رفت و آمد و ترافیک شهر بسیار مفید است و باید بیشتر مد نظر قرار گیرد.

وی در بازدید از ایستگاه در حال احداث خط دو مترو امام حسین (ع) بیان کرد: امیدوارم به زودی شاهد افتتاح این خط باشیم و گوشه ای از مشکلات شهروندان در مساله ترافیک حل شود.

امام جمعه شیراز با اشاره به احداث ایستگاه خط دو مترو امام حسین (ع) در عمق ۳۰ متری زمین گفت: علی رغم وجود دستگاه های هواساز اما شرایط هوایی سختی دارد و این ایستگاه از نظر فنی و سختی محیط کار بسیار ویژه است.

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: ایران و ایرانی اگر برای کاری تصمیم بگیرد می تواند به خوبی انجامش دهد. این پروژه ها توسط مهندسین ایرانی اداره می شود، حتی ما نیاز به مشاور خارجی برای انجام این طرح ها نداریم و اینچنین کلان پروژه هایی را جوانان ایرانی انجام می دهند.

وی با بیان اینکه امیدوار هستیم که در آینده کارهای بزرگتر و خدمات خیلی بهتر برای شهروندان انجام شود، گفت: شیرازی ها در فرهنگ و تمدن جهانی نقش به خصوصی دارند و بیش از پیش باید بتوانند خودشان را در این عرصه نشان دهند.

آیت الله دژکام عنوان کرد: انصافا برای کشور ما که تکنولوژی احداث مترو نوظهور است، جا دارد مردم و مسئولین از حجم و بزرگی کار اطلاع داشته باشند و اطلاع رسانی بیشتری باید انجام شود.

تولیت آستان مقدس شاهچراغ(ع) در انتها با اشاره به شرایط شیوع ویروس کرونا افزود: در این شرایط دشوار، کار بزرگی در حال انجام است.

 رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این بازدید  گفت: تلاش داریم خط دو مترو را در فاز نخست با سه ایستگاه قهرمانان در میانرود، عادل آباد و دولت در سال ۱۴۰۰ به بهره برداری برسانیم.

نواب قائدی با اشاره به سختی و حجم بالای کار در احداث خطوط و ایستگاه های مترو در عمق زمین افزود: احداث ایستگاه استقلال به دلیل اینکه نمی توانستیم خیابان را مسدود کنیم، شرایط خاصی داشت و مجبور شدیم از خیابان مجاور با تونل زنی ایستگاه را در تقاطع خیابان انقلاب و استقلال اجرا کنیم.

وی با اشاره به بازدید میدانی از ایستگاه های در حال احداث میانرود، عدالت، استقلال و امام حسین (ع) اضافه کرد: احداث ایستگاه میدان امام حسین (ع) به علت عبور دو خط مترو و تقاطع خط دو و یک کاری پیچیده است.

سخنگو و عضو شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این بازدید گفت: شورای اسلامی شهر شیراز قراردادی به میزان ۵۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل تاسیسات و  تجهیزات شبکه برق بالاسری و سیگنالینگ خط دو قطارشهری خط دو مترو منعقد کرد تا این پروژه هرچه سریعتر به بهره برداری برسد.

سعید نظری اضافه کرد: براساس پیش بینی ها این خط با سه ایستگاه در فاز اول به زودی بهره برداری می شود و شیراز با استفاده از دو خط مترو در سیستم حمل و نقل عمومی پیش تاز خواهد بود.

وی با اشاره به وجود تحریمها و شیوع کرونا گفت: با وجود این شرایط اما این پروژه در عمق زمین و با حضور جوانان روند بسیار خوبی را طی می کند به نسبت خط یک که احداث آن حدود ۲۰ سال طول کشید این خط در فاصله زمانی کمتری احداث می شود و به بهره برداری می رسد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.