کد خبر: 7984
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۳
 • خبرنگار: سحر علیپور
 • چاپ
طرح هر شیرازی یک درخت

شهردار شیراز گفت: نام شهروندانی که در این طرح مشارکت داشته اند در کنار درختان ثبت می شود تا شهروندان بتوانند تا سالیان سال از درختان خود محافظت کرده و شاهد رشد و نمو آنها باشند.

به گزارش پیام خبر، شهردار شیراز با شرکت در پویش مردمی طرح زاگرس سبز و کاشت بذر گیاهان بومی در ارتفاعات پیرامونی شیراز اعلام کرد: تلاش داریم تا پایان سال جاری، یک میلیون بذر در ارتفاعات این کلانشهر کاشته شود.

حیدر اسکندرپور در این مراسم که در پارک کوهستانی باباکوهی و با حضور اعضای گروه های مردم نهاد و شهروندان برگزار شد، گفت: پویش مردمی طرح زاگرس سبز و کاشت بذر گیاهان بومی کار بسیار ارزشمندی است که به همت مردم انجام میشود و مجموعه مدیریت شهری هم در کنار شهروندان حضور دارد.

 وی با بیان اینکه حضور سازمان های مردم نهاد در خط مقدم فعالیت های زیست محیطی در خور تقدیر و ستایش است، افزود: این روزها با توجه به نوع شهرسازی ناچار به زندگی در اپارتمان های کوچک هستیم و به همین دلیل ایجاد فضاهای سبز در اطراف شهرها یک ضرورت است. ارتفاعات شیراز یک منظر طبیعی و بکر را در اختیار شهروندان قرار می دهند.

شهردار شیراز ادامه داد: تلاش می کنیم تا طرح《هر شیرازی - یک درخت》را اجرا و بستری مهیا کنیم تا نام شهروندانی که در این طرح مشارکت داشته اند در کنار درختان ثبت شود و شهروندان بتوانند تا سالیان سال از درختان خود را محافظت کرده و شاهد رشد و نمو آنها باشند. این کار بزرگ در صورت تحقق بسیار ارزشمند خواهد بود.

اسکندرپور با تاکید بر این که در محیط طبیعت اطراف شیراز نباید دخل و تصرف کرد، گفت: تلاش مجموعه شهرداری براین امر استوار شده که در طبیعت دخالت نابجایی نداشته باشد و اگر قرار است کار عمرانی هم انجام دهیم نباید به این میراث ارزشمند که قدمت هزاران ساله دارد اسیبی وارد شود. اگر در گذشته هم آسیبی به طبیعت وارد شده باید تلاش کنیم تا این صدمات را جبران و اصلاح کرده و آنها را به حداقل رسانیم.

وی با بیان اینکه رویکرد شهرداری به مناظر طبیعی اطراف شیراز حفظ و تقویت پتانسیل های موجود است، افزود: در بسیاری موارد لازم نیست که بشر به دامان طبیعت برای مداخله ورود کند. بلکه اگر به حریم ارزشمند طبیعت احترام گذاشته و به آن ورود نکنیم کارنامه به مراتب موفق تر و بهتری خواهیم داشت.

شهردار شیراز در انتها تاکید کرد: در کنار پاسداشت حریم طبیعت باید به احیا و توسعه فضای سبز هم به عنوان یک ضرورت توجه داشته باشیم.

براساس این گزارش، طرح زاگرس سبز و کاشت بذر گیاهان بومی در ارتفاعات پیرامونی شیراز به همت سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز و با همکاری گروه های مردم نهاد جمعه هر هفته در یکی از ارتفاعات پیرامونی شیراز برگزار می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.