حقوق معلمان

مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش به برخی مشکلات بیمه ای معلمان و بیمه های چند روزه آنها اشاره کرد و گفت: تقبل بخشی از هزینه بیمه کارکنان مدارس غیردولتی از محل اعتبارات صندوق حمایت از توسعه مدارس غیردولتی که در قانون تاسیس مدارس غیردولتی مورداشاره قرار گرفته، یکی از مطالبات معلمان و از جمله موارد در دست پیگیری سازمان مدارس و مراکز غیردولتی هست.

 به گزارش پیام خبر، سعید صالح،  درباره بیمه معلمان و وعده ای که پیرامون تقبل بخشی از حق بیمه معلمان دولتی از سوی دولت داده شده بود اظهار کرد: در ماده ۲۵ قانون تاسیس مدارس غیردولتی قید شده است که بخشی از هزینه بیمه کارکنان مدارس غیردولتی از محل اعتبارات صندوق حمایت از توسعه مدارس غیردولتی قابل پرداخت است که یکی از مطالبات و پیگیری های سازمان مدارس و مراکز غیردولتی هم هست.

وی افزود: در بودجه ۹۹ مبلغی برای پرداخت بیمه پرسنل تعیین شده بود که تا کنون تخصیص پیدا نکرده است. هر هفته پیگیر تخصیص این بودجه هستیم و برای بودجه سال آینده هم پیگیری های دائمی در حال انجام است. برای سال آینده تعامل لازم با نهادهای تصمیم گیر انجام شده که این اتفاق برای معلمان غیردولتی بیفتد.

مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه تاسیس صندوق توسعه مدارس غیردولتی، راهی است که پس از تصویب قانون در سال ۹۵ شروع شده و امید است صندوق بتواند خدمات مناسبی به مدارس غیردولتی و کارکنان آن ارائه دهد؛ درباره مشکلات بیمه ای معلمان و بیمه های چند روزه نیز توضیح داد و گفت: قانون دائمی شدن تاسیس مدارس مصوب سال ۹۵، همکاری مدارس غیردولتی با معلمان را تابع ضوابط قانون کار دانسته است.

صالح ادامه داد: ما نسبت به پرداخت حقوق و بیمه مسئولیت نظارتی داریم. اولیا و معلمان می توانند شکایت خود را از طریق سامانه مشارکت ها ثبت کنند که طی فرایندی مورد رسیدگی قرار می گیرد. مشکل ما این است که کشور دچار چالشی است که با تعداد بسیار زیادی از جوانان تحصیلکرده مواجهیم که فرصت های شغلی متناسب با رشته تحصیلی ایشان فراهم نیست و لذا متقاضیان تدریس در این مدارس را بالا برده است.

وی با اشاره به اینکه به دلیل فزونی عرضه نیروی کار بر تقاضا وضعیت برای متقاضیان اشتغال در این مدارس دشوار می شود و  رصد کار برای ناظرین نیز با دشواری هایی مواجه است. ما برنامه های نظارتی داریم و در کنار آن اگر همکاران ما گزارش دهند رسیدگی می کنیم.

مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش همچنین در پاسخ به اینکه آیا حق الزحمه معلمان در تعطیلات رسمی یا تعطیلات غیرمترقبه باید پرداخت شود یا خیر؟ گفت: نوع قرارداد معلم با موسسین قرارداد کار معین است و همان ملاک اقدام است و تعهداتی که طرفین قبول می کنند باید انجام شود.

صالح ادامه داد: بر این اساس باید حق الزحمه ایام نوروز پرداخت شود. با معلم تمام وقت باید قرارداد ۹ ماهه ببندند که شامل عیدی و سنوات هم می شود.
برخی معلمان در تابستان هم تدریس می کنند که موسس معمولا یا قرارداد جدید می بندد و یا از ابتدا پیش بینی می کنند و قرارداد ۱۲ ماهه بسته می شود.

مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش درباره میانگین حقوق معلمان غیردولتی گفت: همان حقوق مصوب قانون کار مبنا است و بر اساس سنوات و توافق می تواند بالاتر هم برود. برای سال جاری ساعتی حداقل ۱۵هزار تومان بود. معلمانی هم داریم که در برخی رشته ها و شهرها رقم های بالاتری از این مبلغ دریافتی دارند.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.