رازقی، اتاق بازرگانی

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان فارس گفت: تجار و بازرگانان فارس از دیربار ارتباط اقتصادی و تجاری با کشور عمان داشته اند که برای هرگونه افزایش و توسعه مراودات اقتصادی با این کشور نیازمند تسهیل زیرساخت ها هستیم.

به گزارش پیام خبر، جمال رازقی در وبینار بررسی مسائل و مشکلات فعالان اقتصادی در حوزه بازار عمان  که با حضور رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عمان در این اتاق برگزار شد، بیان کرد: استان فارس از سالیان گذشته استان برتر در حوزه کشاورزی در کشور بوده به طوری که در حال حاضر سالیانه حدود ۱۲ ملیون تن محصولات کشاورزی کشور را تولید می کند.

وی افزود: همچنین در چند سال اخیر توسعه صنعتی استان فارس مد نظر قرار گرفته و امروز این استان با برخورداری از چهار هزار و ۱۹۰ واحد صنعتی کوچک، بزرگ و متوسط جایگاه خوبی را در کشور دارد.

رازقی اظهارداشت: عمده صنایع فعال استان در حوزه های شیمیایی، پتروشیمی، صنایع غذایی و تبدیلی، کاشی و سرامیک و چینی آلات، فولاد و آلومینیوم بوده است که روند صنعتی شدن استان همچنان در حال توسعه است.

رئیس اتاق بازرگانی فارس اضافه کرد: استان فارس از دیرباز ارتباط نزدیکی با کشور عمان داشته است به طوری که خط پرواز مستقیم از این استان به کشور عمان فعال بود و هر زمان های مختلف میزبان گردشگران سلامت بسیاری از این کشور به استان فارس بودیم.

وی بخشهایی از جمله کشاورزی، صنایع غذایی، خدمات فنی مهندسی، معدن، سیمان و گردشگری به ویژه گردشگری سلامت قابل ارائه در بازار کشور عمان هستند ادامه داد: در برخی از بخش ها عمده محصولات تولیدی استان از جمله سیمان، سنگ های ساختمانی با رویکرد صادرات به کشورهای حاشیه خلیج فارس تولید می شود.

رازقی عنوان داشت: با توجه به محدودیت های ناشی از آب و طرح استراتژی صنعتی استان، امیدواریم ارتباط بین فعالان بخش خصوصی استان فارس و عمان افزایش یابد و زمینه توسعه مناسبات تجاری و اقتصادی ما هموار شود.

وی تصریح کرد: به دلیل ارتباط دیرینه کشورهای حاشیه خلیج فارس با تجار و بازرگانان فارس و علاقه مندی آنها به گسترش مراودات اقتصادی مابین دو طرف انتظار داریم اتاق بازرگانی مشترک ایران و عمان حمایت ها و کمک بیشتری به فعالان اقتصادی فارس ارائه دهد.

رازقی افزود: توسعه روابط تجاری استان فارس با کشور عمان می‌تواند تأثیر بسیاری بر اقتصاد استان داشته باشند ازاین ‌رو همه بخش ها باید تلاش کنند تا زیرساخت ها بهبود یابد و شرایط برای افزایش مناسبات اقتصادی دو طرف تسهیل شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

استان ها

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.