وبینار اتاق بازرگانی، اتاق ایران عمان

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عمان با بیان اینکه تلاش می کنیم رابطه پایداری بین بخش خصوصی استان فارس و بخش خصوصی عمان برقرار شود گفت: ثبات در دیپلماسی ایران وعمان زمینه ثبات در مروادات اقتصادی دو کشور را فراهم کرده است.

به گزارش پیام خبر، محسن ضرابی در وبینار بررسی مسائل و مشکلات فعالان اقتصادی در حوزه بازار عمان  که در اتاق بازرگانی فارس برگزار شد، بیان کرد: یکی از موضوع های مهم در گسترش مراودات اقتصادی با کشورهای دیگر ارتباط بین دو کشور است که روابط سیاسی میان دو کشور ایران و عمان در طول بیش از چهل سال پایدار و با ثبات بوده و در همه دوران ها در بالاترین سطح قرار داشته است و دولت عمان در تمان دوران ها در کنار دولت و مردم ایران بوده است.

وی افزود: به دنبال ارتباط دیرینه دو کشور از روابط اقتصادی و حجم مبادلات اقتصادی دو کشور رضایت نداریم که عمده ترین دلیل این مهم عدم وجود زیرساخت های مناسب و در نهایت کم شدن سهم تجار و بازرگانان ما در صادرات به این کشور است.

ضرابی اظهارداشت: کشور عمان با سایر کشورهای دنیا ارتباط خوبی دارند و به لحاظ وضعیت و ثبات اقتصادی عمان نیز قابل قبول است و این درحالی است که زیرساخت های این کشور نیز برای انجام مبادلات اقتصادی مناسب است و می تواند به عنوان پایگاه صادرات تجار و بازرگانان ما باشد.

وی اضافه کرد: صدور کالاهای ایرانی با قرارداد تجارت آزاد با تعرفه گمرکی صفر به ۱۶ کشور بزرگ جهان، دسترسی به بازار کشورهای مصرف کننده از جمله کشورهای آفریقایی و دستیابی به بازار کشورهایی که در حال حاضر ارتباط خوبی با ما ندارند؛ می تواند به عنوان پایگاه پر اهمیت برای صادرات کالاهای ایرانی در نظر گرفته شود.

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عمان بابیان اینکه عمان سومین پول قدرتمند دنیا را دارد ادامه داد: کیفیت کالا برای حضور در بازار عمان موضوع بسیار مهمی است که باید مد نظر تجار و بازرگانان برای صادرات به این کشور باشد.

ضرابی عنوان داشت: فارس یکی از استان های مورد اعتماد و خواست مردم عمان برای گسترش همکاری های تجاری و اقتصادی است لذا بخش هایی از جمله خدمات آموزش، صنعت، معدن و گردشگری از زمینه های خوب برای گسترش مراودات تجاری دو طرف است.

وی تصریح کرد: در حوزه صنعت نیز می توانیم در پروژه‌هایی که در آنها دارای تکنولوژی و دانش فنی هستیم، نقش توسعه دهنده را داشته باشیم که با توجه به آن که عمان کشوری بکر در حوزه های فناوری های نوین، استارت آپ ها، تکنولوژی های پیشرفته، آی تی و آی تی سی است و عمیقاً به دانش فنی و توانمندی شرکتهای ایرانی نیازمند می باشد، بنابراین این حوزه نیز فرصت بسیار مناسبی جهت حضور پررنگ شرکتهای استان فارس است.

ضرابی با بیان اینکه با برنامه ریزی جامع به راحتی می توانیم به سهم ۱۰ درصدی صادرات در بازار عمان برسیم افزود: ۴۷ درصد جمعیت عمان غیر بومی ها تشکیل می دهند و مردم عمان بسیار قابل اعتماد هستند اما توصیه ما به تجار و بازرگانان همکاری در قالب انعقاد قراردادهای محکم و بر اساس اصول قانونی است.

وی با اشاره به اینکه ما در اتاق مشترک در خدمت تجار و بازرگانان استان فارس هستیم گفت: اتاق مشترک ایران و عمان تلاش می کند اطلاعات به روز، مشاوره های تخصصی در حوزه بازار کشور عمان و برگزار نشست های موضوع در بازار عمان را به فعالان اقتصادی ارائه کند.

ضرابی با بیان اینکه تلاش می کنیم رابطه پایداری بین بخش خصوصی استان فارس و بخش خصوصی عمان برقرار شود بیان کرد: رابطه ما با اتاق بازرگانی عمان بسیار نزدیک و صمیمانه است و با همکاری با اتاق بازرگانی عمان تلاش می کنیم تا ضمن معرفی تجار نسبت به اتخاذ تمهیدات لازم برای تسهیل روابط تجاری دو ظرف اقدام های موثری را انجام دهیم.

در پایان این وبینار رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عمان به سوال مخاطبان پاسخ داد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

استان ها

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.