تشییع شهدای گمنام در شیراز

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان فارس گفت: فارس میزبان شهدای گمنام خواهد بود، تعدادی از مسئولین مربوطه به وعده های خود مربوط به یادمان های شهدای گمنام عمل نکردند، وعده های خود را عملی کنید.

به گزارش پیام خبر، سرهنگ سعید کوشکی جهرمی امروز یکشنبه ۲۱ دی ماه ضمن تسلیت به مناسبت دهه فاطمیه در جمع اصحاب رسانه بیان کرد: همزمان با دهه فاطمیه و در چهلمین سالگرد دفاع مقدس فارس میزبان شهدای گمنام خواهد بود و مسؤلین وعده های خود را عملی کنند و تا به امروز ۱۲۴ یادمان شهدای گمنام داریم در این یادمان ها تقریبا ۳۴۴ شهید گمنام به خاک سپرده شده است.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان فارس با تقدیر و تشکر از مردم که در سرتاسر استان این یادمان را حفظ و آباد کردند، ادامه داد: امروز همه می دانند که وظیفیشان در مقابل شهدا این است که دین خود را نسبت به این بزرگان ادا کنند.  

وی افزود: وعده های الکی ندهیم، به آن عمل کنیم و این ۱۲۴یادمان نیازمند رسیدگی هستند،  با توجه به قول مسؤلین و حرف های آنها متاسفانه هنوز به ۳۰ یادمان رسیدگی نشده است.  

وی گفت: بنابر وعده ای که مسؤلین داده بودند و به وعده خود عمل نکردند، من در آینده‌ای نزدیک( ۱۵ اسفند) اسامی آنها را به مردم اعلام خواهم کرد که به وعده های گفته شده خود عمل نکردند و متولی یادمان شهدای گمنام اداره کل حفظ آثار و نشرارزش های دفاع مقدس استان است، که باید بسیار به این یادمان ها اعتبار و ارج داده شود و انتظار دارم از مسؤلین استانی که حتما اعتبارات مناسب را پیش بینی کنند.

سرهنگ کوشکی اظهار کرد: با درخواست های زیاد مردم از ۳۹ نقطه از استان فارس به لطف الهی توانستیم ۱۲ مکان را تأمین کنیم و ۱۵ شهید گمنام در ۱۲ نقطه از استان خاک سپاری خواهند شد، از این تعداد شیراز میزبان ۶ شهید خواهد بود.  

سرهنگ کوشکی با اشاره به اینکه هر کدام از شهدا در عملیات های مختلفی شهید شده اند گفت: ۷ شهید مربوط به عملیات کربلای ۵، ۵ شهید مربوط به عملیات رمضان، 2 شهید دیگر مربوط به عملیات تک سال ۶۷ دشمن و آخرین شهید مربوط به عملیات والفجر مقدماتی است، که پیکر ۸ شهید در منطقه شلمچه و ۷ نفر در اطراف دجله پیدا شده است و دو شهید در بهشت احمدی و ۴ شهید دیگر یکی در دانشگاه صنعتی شیراز، لشکر ۱۹ فجر، مرکز پشتیبانی مرکز ارتش، مرکز شهید باقری نیروی دریای سپاه به خاک سپرده می شوند.  

این مقام مسئول تاکید کرد: همچینن شهدای دیگر در در ششده فسا، دانشگاه آزاد آباده، دانشگاه آزاد فیروزآباد، در خفر، یک شهید در دانشگاه دولتی جهرم، موسسه قرآنی فرهنگی امیرالمؤمنین جهرم و یک شهید دانشگاه علوم پزشکی گراش تشییع خواهند شد.  

وی افزود: افتخار این است که این شهیدان در روز ۲۴ دی ماه چهارشنبه ۸ صبح با رعایت پرتکل های بهداشتی از فرودگاه شیراز مورد استقبال قرار می گیرند و بعد از مراسم استقبال رسمی برنامه ریزی شده داریم که با کاروان شهدا در سطح شهر خواهیم داشت و همچنین از روز ۲۴ دی ماه تعدای ازشهدا به شهرستان های محل های خاک سپاری تحویل داده می شود.

سرهنگ کوشکی تصریح کرد: اولین مراسم تدفین شهدا در روز ۲۵ دی ماه ۹۹ در بهشت احمدی انجام و شهدای دیگر در روز شنبه ۲۷ دی در ۴ نقطه از ش بر از تشییع خواهد شد.

سرهنگ کوشکی متذکر شد تعدادی از مسئولین مربوطه به وعده های خود مربوط به یادمان های شهدای گم نام عمل نکردند و در ۴۵ روز اگر به این وعده ها عمل نشود نام این افراد و شهرستان های مورد نظر در بین اصحاب رسانه اعلام خواهد شد.  

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

سیاسی

گفتگو و تحلیل