کد خبر: 8005
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۲
 • خبرنگار: منیره خسروبیگ
 • چاپ
مدیر کل آموزش و پرورش فارس

مدیر کل آموزش و پرورش فارس بیان کرد: به دلیل کمبود معلمان هنر و به دنبال تقویت و افزایش معلمان در مدارس فارس هستیم، فارس به منزله استانی فرهنگی نخستین جشنواره فرهنگی هنری معلمان را برگزار می‌کند.

به گزارش پیام خبر، مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: استان فارس متولی برگزار کنند نخستین جشنواره فرهنگی هنری معلمان هنرمند کشور است. 

فرهاد اسماعیلی روز یکشنبه 21 دی ماه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه استان فارس (شیراز) متولی و برگزار کننده جشنواره فرهنگی هنری معلمان هنرمند است افزود: در دو ماه اخیر آموزش و پرورش استان در پژوهش عنوان های برتر را کسب کرد. 

وی در این نشست ضمن یاد امیر کبیر بزرگ که اصلاحات بزرگی را انجام داد اضافه کرد: یکی از این اصلاحات ایجاد مدرسه دارالفنون است، که از بهترین افتخارات ایران بود و راهی برای جلوگیری از نفوذ استعمارگران در کشور شدو یکی از ارکان های مهم برای پیشرفت هنر تربیت مدرسان هنر است و فارس یکی از استان هایی است که توانایی میزبانی این جشنواره را دارد. 

مدیر کل آموزش و پرورش فارس با اشاره به دو محور اصلی فرهنگی و هنری این جشنواره گفت :این همایش در شش شاخه قرار می‌گیرد، که با ۱۰هدف انجام می پذیرد که بخشی از این همایش نمایش و گشایش است، یک بخش آن جریان سازی ، تمدن سازی در بین مردم (نقش معلمان هنرمند ) همان کیمیاگری، تقویت مبانی فکری معلمان را تشکیل می دهد، کلیه معلمان شاغل در دوره های تحصیلی مختلف، کارکنان و کارشناسان، مدیران و شرکت کنندگان در یک موضوع می توانند با مراجعه به آدرس سایت نخستین جشنواره فرهنگی هنری معلمان هنرمند www.artistteachers.ir شرکت کنند و افراد می توانند آثار خود را از 21 دی ماه سال 99 در این سایت بارگذاری کنند. 

شاخه های جشنواره: آفرینش های ادبی،نقد ادبی و هنری،رسانه و فضای مجازی،هنرهای آوایی،هنرهای نمایشی و فیلم کوتاه،هنرهای تجسمی ،رشته های جشنواره طی جدول های دو تا هفت ارائه شده است.

لازم به ذکر است که موضوع جشنواره آزاد می باشد و در 6 بخش فوق، تولید محتوای آموزشی مبتنی بر برنامه درس ملی و محتوای کتاب های درسی  از امتیاز ویژه ای برخودار است.

کلیه آثار ارائه شده در جشنواره می باید توسط شرکت کنندگان تهیه و تولید شده باشد و فرد شرکت کننده توانایی باز تولید اثر و یا مشابه آن را داشته باشد.

هر شرکت کننده فقط در یک رشته می تواند ، شرکت کند.

کلیه آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره می باید دارای شناسنامه مرتبط باشد.

رعایت ضوابط اختصاصی هر رشته ؛ استناد به کتاب راهکارنامه و شیوه نامه جشنواره  الزامی است.

تمامی رشته ها انفرادی است.

کلیه آثار می بایست با توجه به جدول شماره هشت ، تا دهم اسفند ماه  1399 از طریق سامانه ی که متعاقبا اعلام خواهد شد، به دبیرخانه کشوری واصل شده باشد و آثاری که پس از این تاریخ ارسال شوند داوری نخواهد شد، رعایت کلیه ضوابط تخصصی در ارسال آثارضروری است.

وی از اصحاب رسانه خواست تا در تولید و انتشار خبر این جشنواره همراهی کنند.

به دلیل کمبود معلمان هنر و به دنبال تقویت و افزایش معلمان در مدارس فارس هستیم. 

اسماعیلی با توجه به اینکه استان فارس به‌ویژه در مقطع متوسطه اول با کمبود و نبود نیروی معلم هنر مواجه است، تصریح کرد :با توجه به اقدامات مهم و موثر سال های اخیر در دانشگاه فرهنگیان برای جذب دبیر هنر اما تا این اقدامات به نتیجه برسند، زمان‌بر خواهد بود. 

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش فارس تنها موفق به جذب ۲۰درصد نیروی مورد نیاز خود در حوزه هنر شده است، گفت: آخرین بار سال ۱۳۷۳ در تربیت معلم نیروی دبیری هنر جذب شده و هم‌اکنون نیاز به اقدامات موثری برای جذب معلمان هنر است.  

همچنین مدیرکل آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه جشنواره فرهنگی معلمان هنرمند این امکان را برای آموزش و پرورش فارس فراهم خواهد کرد افزود: با تعریف سازی و کارهای قانونی به معلمانی که در این رویداد برگزیده می‌شوند، مجوز تدریس هر اعطا کند.

گفتنی است معلمان، از ارکان مهم ارتقای هنر به‌شمار می‌روند و فارس به منزله استانی فرهنگی نخستین جشنواره فرهنگی هنری معلمان را برگزار می‌کند. 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.