کد خبر: 8005
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۲
  • خبرنگار: منیره خسروبیگ
  • چاپ
مدیر کل آموزش و پرورش فارس

مدیر کل آموزش و پرورش فارس بیان کرد: به دلیل کمبود معلمان هنر و به دنبال تقویت و افزایش معلمان در مدارس فارس هستیم، فارس به منزله استانی فرهنگی نخستین جشنواره فرهنگی هنری معلمان را برگزار می‌کند.

به گزارش پیام خبر، مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: استان فارس متولی برگزار کنند نخستین جشنواره فرهنگی هنری معلمان هنرمند کشور است. 

فرهاد اسماعیلی روز یکشنبه 21 دی ماه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه استان فارس (شیراز) متولی و برگزار کننده جشنواره فرهنگی هنری معلمان هنرمند است افزود: در دو ماه اخیر آموزش و پرورش استان در پژوهش عنوان های برتر را کسب کرد. 

وی در این نشست ضمن یاد امیر کبیر بزرگ که اصلاحات بزرگی را انجام داد اضافه کرد: یکی از این اصلاحات ایجاد مدرسه دارالفنون است، که از بهترین افتخارات ایران بود و راهی برای جلوگیری از نفوذ استعمارگران در کشور شدو یکی از ارکان های مهم برای پیشرفت هنر تربیت مدرسان هنر است و فارس یکی از استان هایی است که توانایی میزبانی این جشنواره را دارد. 

مدیر کل آموزش و پرورش فارس با اشاره به دو محور اصلی فرهنگی و هنری این جشنواره گفت :این همایش در شش شاخه قرار می‌گیرد، که با ۱۰هدف انجام می پذیرد که بخشی از این همایش نمایش و گشایش است، یک بخش آن جریان سازی ، تمدن سازی در بین مردم (نقش معلمان هنرمند ) همان کیمیاگری، تقویت مبانی فکری معلمان را تشکیل می دهد، کلیه معلمان شاغل در دوره های تحصیلی مختلف، کارکنان و کارشناسان، مدیران و شرکت کنندگان در یک موضوع می توانند با مراجعه به آدرس سایت نخستین جشنواره فرهنگی هنری معلمان هنرمند www.artistteachers.ir شرکت کنند و افراد می توانند آثار خود را از 21 دی ماه سال 99 در این سایت بارگذاری کنند. 

شاخه های جشنواره: آفرینش های ادبی،نقد ادبی و هنری،رسانه و فضای مجازی،هنرهای آوایی،هنرهای نمایشی و فیلم کوتاه،هنرهای تجسمی ،رشته های جشنواره طی جدول های دو تا هفت ارائه شده است.

لازم به ذکر است که موضوع جشنواره آزاد می باشد و در 6 بخش فوق، تولید محتوای آموزشی مبتنی بر برنامه درس ملی و محتوای کتاب های درسی  از امتیاز ویژه ای برخودار است.

کلیه آثار ارائه شده در جشنواره می باید توسط شرکت کنندگان تهیه و تولید شده باشد و فرد شرکت کننده توانایی باز تولید اثر و یا مشابه آن را داشته باشد.

هر شرکت کننده فقط در یک رشته می تواند ، شرکت کند.

کلیه آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره می باید دارای شناسنامه مرتبط باشد.

رعایت ضوابط اختصاصی هر رشته ؛ استناد به کتاب راهکارنامه و شیوه نامه جشنواره  الزامی است.

تمامی رشته ها انفرادی است.

کلیه آثار می بایست با توجه به جدول شماره هشت ، تا دهم اسفند ماه  1399 از طریق سامانه ی که متعاقبا اعلام خواهد شد، به دبیرخانه کشوری واصل شده باشد و آثاری که پس از این تاریخ ارسال شوند داوری نخواهد شد، رعایت کلیه ضوابط تخصصی در ارسال آثارضروری است.

وی از اصحاب رسانه خواست تا در تولید و انتشار خبر این جشنواره همراهی کنند.

به دلیل کمبود معلمان هنر و به دنبال تقویت و افزایش معلمان در مدارس فارس هستیم. 

اسماعیلی با توجه به اینکه استان فارس به‌ویژه در مقطع متوسطه اول با کمبود و نبود نیروی معلم هنر مواجه است، تصریح کرد :با توجه به اقدامات مهم و موثر سال های اخیر در دانشگاه فرهنگیان برای جذب دبیر هنر اما تا این اقدامات به نتیجه برسند، زمان‌بر خواهد بود. 

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش فارس تنها موفق به جذب ۲۰درصد نیروی مورد نیاز خود در حوزه هنر شده است، گفت: آخرین بار سال ۱۳۷۳ در تربیت معلم نیروی دبیری هنر جذب شده و هم‌اکنون نیاز به اقدامات موثری برای جذب معلمان هنر است.  

همچنین مدیرکل آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه جشنواره فرهنگی معلمان هنرمند این امکان را برای آموزش و پرورش فارس فراهم خواهد کرد افزود: با تعریف سازی و کارهای قانونی به معلمانی که در این رویداد برگزیده می‌شوند، مجوز تدریس هر اعطا کند.

گفتنی است معلمان، از ارکان مهم ارتقای هنر به‌شمار می‌روند و فارس به منزله استانی فرهنگی نخستین جشنواره فرهنگی هنری معلمان را برگزار می‌کند. 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل