اورنگ ایلامی، سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز

آخرین آمارهای مربوط به وضعیت کروناویروس در استان فارس نشان می دهد که از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، سه هزار و ۶۸ هم استانی را در اثر ابتلا به کووید ۱۹ از دست داده ایم.

به گزارش پیام خبر، «اورنگ ایلامی»  با اعلام این آمار در استودیو سلامت فارس، از جان باختن پنج هم استانی دیگر در اثر کروناویروس، طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و مجموع جانباختگان این بیماری را از ابتدا تاکنون، سه هزار و ۶۸ نفر اعلام کرد.

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه این گزارش با اشاره به انجام ۵۶۴ هزار و ۶۲۱مورد تست تشخیصی کروناویروس در آزمایشگاه های استان از ابتدای شیوع این بیماری تا امروز، بیست و یکم دی، از افزایش موارد ابتلا به ۱۶۳ هزار و ۶۹۲ نفر از ابتدای شیوع تاکنون خبر داد.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۴۵۸ بیمار مثبت و یا مشکوک دارای علایم کروناویروس در بیمارستان های استان فارس بستری هستند، وضعیت سلامت ۸۳ نفر از این تعداد را وخیم گزارش کرد و گفت: این افراد هم اکنون در بخش های ICU بیمارستان های استان، تحت مراقبت های ویژه درمانی هستند.

سرپرست معاونت درمان این دانشگاه در ادامه با آرزوی سلامتی برای تمامی مبتلایان، از افزایش آمار بهبودیافتگان کرونا در فارس به ۱۵۹ هزار و ۸۰ نفر خبر داد که از ابتدای شیوع بیماری تا کنون از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

 ایلامی با اشاره به وضعیت کنونی کرونا که نسبت به گذشته سیر نزولی داشته است، افزود: اما لازم است به خاطر داشته باشیم این وضعیت پایدار نیست و ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی همچون گذشته وجود دارد.

توصیه این پزشک عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این زمینه به عموم مردم استان، پایبندی به استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، پرهیز از حضور در دورهمی های خانوادگی و تجمعات، شست و شو و ضدعفونی کردن مرتب دست ها بود و یادآور شد: وضعیت کنونی و کاهش آمارها می تواند شکننده باشد و در صورت ساده انگاری ها، با موج جدیدی از بیماری مواجه شویم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.