کد خبر: 8009
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۶
 • خبرنگار: سحر علیپور
 • چاپ
بازدید از پروژه های شهرداری منطقه سه شیراز

شهردار شیراز گفت: تلاش می کنیم در همه شهر متناسب با نیازهای آن محدوده برنامه های توسعه ای و ارتقای فضاهای شهری را اجرا کنیم.

به گزارش پیام خبر، شهردار شیراز امروز در بازدید از پروژه های شهرداری منطقه سه شیراز  عنوان کرد: شهروندان به دلیل نوع ساخت و سازها و توسعه زندگی آپارتمان نشینی به فضاهای عمومی نیاز دارند، از این رو تلاش داریم در دامنه کوه های اطراف شیراز این امکان را برای مردم فراهم کنیم و پروژه مسیر دوچرخه سواری و پیاده روی کوهستانی نور می تواند این فرصت را برای شهروندان فراهم کند.

حیدر اسکندر پور پروژه مسیر دوچرخه سواری پارک کوهستانی نور را فرصتی برای حضور شهروندان در فضای شهر دانست و گفت: این مسیر به طول دو کیلومتر در دامنه های کوه نور مشرف به دروازه قرآن در حال اجراست و تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد، خوشبختانه شهرداری شیراز در سال های گذشته اقدام به کاشت درخت و ایجاد فضای سبز در این منطقه کرده است.

وی در بازدید از پیاده راه سلامت شهرک رکن آباد گفت: این پیاده راه در فضایی به مساحت ۶ هزار مترمربع و در راستای رویکرد انسان محوری و توسعه فضاهایی برای ورزش و سلامتی شهروندان ساکن در این منطقه درحال اجراست.

اسکندرپور در بازدید از شهرک زیباشهر و همچنین در گفتگو با تعدادی از ساکنین و اهالی این منطقه و بررسی درخواست ها و مشکلات آنها تاکید کرد: باید تلاش کنیم منظر ورودی شهر در شان شیراز باشد و در همین راستای پروژه های مختلفی در این محدوده اجرا می شود،   پارک خورشید کلاه یکی از پروژه های خوب زیباشهر است، این بوستان به مساحت ۱۵ هزار مترمربع در حال احداث است و تلاش داریم آن را در دهه فجر افتتاح کنیم.

شهردار شیراز اضافه کرد: ضلع جنوبی زیباشهر یک پیست دوچرخه کوهستان نیز احداث شده که از منطقه ۶ شهرداری آغاز و تا این دامنه ها امتداد می یابد و باید علائم و محدودیت های لازم برای ممنوعیت ورود خودرو انجام شود تا شهروندان بتوانند با ایمنی بیشتر از این پروژه استفاده کنند، تلاش می کنیم در همه شهر متناسب با نیازهای آن محدوده برنامه های توسعه ای و ارتقای فضاهای شهری را اجرا کنیم.

شهردار منطقه ۳ شیراز نیز در خصوص پیست دوچرخه سواری کوه نور گفت: این پروژه بستری را فراهم می کند که شهروندان بتوانند به صورت پیاده روی و دوچرخه سواری به کوهستان نور که منظر زیبایی به شهر دارد، استفاده کنند.

کریم شکوهیان همچنین در بازدید از پروژه فضای شهری باباکوهی که با حضور شهردار شیراز انجام شد، افزود: این پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۱ میلیارد تومان در فضایی به مساحت ۱۷ هزار مترمربع در حال احداث است و تلاش داریم در هفته شیراز به بهره برداری برسد.

وی اضافه کرد: فضای شهری و پیاده راه باباکوهی با دارا بودن پنج هزار مترمربع فضای سبز، سه غرفه ارائه صنایع دستی و غذاخوری، پیاده روی، دوچرخه سواری، آبنما، فضای سبز و محل های نشیمن فضایی دلنشین برای استفاده شهروندان فراهم می کند.

اولین پیاده راه سلامت در محدوده منطقه سه شیراز در شهرک رکن آباد احداث می شود. این پروژه در فضایی به مساحت ۶ هزار متر مربع در بولوار تلاش غربی با اعتبار ١١ میلیارد و ٧٠٠ میلیون ریال احداث می شود. کف سازی، محوطه سازی، موزائیک فرش و محلی برای استراحت شهروندان از آیتم های اصلی اجرای این پروژه است.

پروژه ساماندهی و زیباسازی المان ورودی شمالی شهر شیراز جنب تقاطع غیرهمسطح شهید اسکندری ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. طراحی این المان برگرفته از معماری سنتی ایران و سعدیه است و با حکاکی اشعار سعدی روی جداره آن تکمیل می شود.
پارک خورشید کلاه در ورودی شهرک زیباشهر با مساحت ۱۵ هزار مترمربع در حال احداث است.

امروز، ۲۱ دی ماه حیدر اسکندرپور شهردار شیراز به همراه سعید نظری عضو شورا و ناظر شورای اسلامی شهر شیراز در منطقه سه و کریم شکوهیان شهردار منطقه سه شیراز از پروژه های پیاده راه سلامت شهرک رکن آباد، المان ورودی شهر شیراز جنب تقاطع غیرهمسطح شهید اسکندری، بوستان خورشیدکلاه و مسیر دوچرخه سواری زیباشهر، مسیر دوچرخه سواری کوه نور و پروژه فضای شهری باباکوهی بازدید کردند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.