کد خبر: 8020
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۰
 • خبرنگار: زهرا بازیار
 • چاپ
شرکت گاز

رئیس روابط عمومی شرکت گاز فارس از اجرای پویش پیشگیری از مرگ خاموش با هدف کاهش مسمومیت و مرگ ناشی از استنشاق گاز منوکسید کربن در استان خبر داد.

قهرمانی با بیان این که این پویش، حرکتی در راستای افزایش مراقبت از جامعه و هوشیاری آحاد مردم در جهت کاهش صدمات ناشی از مسمومیت با مونوکسید کربن است، از هم استانی ها خواست، تا پایان دی ماه با ارسال عکس سلفی با وسایل گرمایشی استاندارد منزل یا محل کار خود به صفحه مجازی  @no_co.pooyesh۱۳۹۹ در پویش پیشگیری از مرگ خاموش  شرکت کرده و از جوایز آن برخوردار شوند.

رئیس روابط عمومی شرکت گاز فارس تحقق اهداف پویش مردمی پیشگیری از مرگ خاموش را نیازمند همکاری و احساس مسوولیت مردم دانست و گفت : مشارکت بالای مردم در این پویش می تواند موجب تقویت فزاینده آگاهی عمومی در جامعه شود.

وی تاکید کرد: مشترکین پس از روشن کردن وسایل گرمایشی نسبت به گرم بودن لوله بخاری اطمینان حاصل کنند چرا که سرد بودن لوله، نشانه خوب عمل نکردن دودکش است و می بایست در راستای رفع مشکل اقدام شود.

قهرمانی از مصرف کنندگان گاز طبیعی خواست با حصول اطمینان از باز بودن مسیر دودکش و وجود کلاهک H  شکل، با استفاده از شیلنگ و بست استاندارد اقدام به اتصال بخاری استاندارد به شیر گاز کرده و محل‌های اتصال شیلنگ وسیله گازسوز را برای اطمینان از نبود نشت گاز، با کف صابون امتحان کنند.

وی افزود: دقت نکردن در نصب صحیح وسایل گازسوز، استفاده از وسایل گرمایشی غیراستاندارد، دقت نکردن در استفاده از تهویه مناسب هوا و کمبود اکسیژن مورد نیاز وسایل گازسوز در ساختمان‌های فاقد سامانه گرمایش مرکزی، استفاده از وسایل غیرگرمایشی نظیر اجاق گاز و پلوپز برای گرمایش و استفاده نکردن از شیلنگ و بست استاندارد از مهم‌ترین عوامل بروز حوادث مربوط به گاز است.

رئیس روابط عمومی شرکت گاز فارس با بیان این که مردم در صورت بروز هرگونه حادثه‌ای مانند نشت گاز، برخورد و شکستگی علمک، آتش‌سوزی یا انفجار باید فوراً با شماره ۱۹۴ (امداد گاز) تماس بگیرند، اظهار امیدواری کرد: مشترکین با رعایت نکات ایمنی، استفاده صحیح از  نعمت الهی گاز طبیعی، سالی بدون حادثه را در کنار خانواده سپری کنند.

پویش پیشگیری از مرگ خاموش با همکاری شرکت گاز استان فارس، سازمان علوم پزشکی و خدمات درمانی دانشگاه شیراز، سازمان آتش نشانی شهرداری شیراز، سازمان اورژانس فارس و سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس  برگزار شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

استان ها

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.