تشریح جزییات برگزاری روند برگزاری امتحانات دانش اموزان در نوبت اول امسال در فارس

رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی گفت: امتحان دی ماه و آزمون‌های غیرنهایی به صورت هماهنگ و سراسری برگزار نمی‌شود، امتحان پایانی نوبت دی مبنای اصلی نمره نیست.

به گزارش پیام خبر، رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی در گفت و گوی رادیویی در خصوص برگزاری امتحانات دانش آموزان گفت: آموزش و پرورش بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا درباره برگزاری حضوری یا غیر حضوری امتحانات و کلاس‌ها، برنامه ریزی کرده است.

 خسرو ساکی ادامه داد: بر اساس آیین نامه‌های آموزشی برنامه ریزی و تصمیم گیری از یکم تا پایان دی ماه در اختیار مدارس است، اما امسال بر خلاف سال های گذشته با توجه به شرایطی که در آن هستیم شیوه نامه‌ای صادر شد تا وحدت رویه و هماهنگی در سطح کشور برای برگزاری امتحانات دی ماه داشته باشیم.

وی افزود: امتحان دی ماه برای پایه‌های داخلی یا آزمون‌های غیرنهایی به صورت هماهنگ و سراسری برگزار نمی‌شود و حتی امتحان پایانی این نوبت مبنای اصلی نمره نیست، بلکه بیشتر ارزشیابی تکمیلی که معلم از شروع دوره تحصیلی تا دی ماه بر اساس حضور و فعالیت دانش آموز انجام داده است، معیار سنجش قرار می‌گیرد و در واقع نمره پایانی هر فرد یک ترکیب از نمره کلاسی و امتحان دی ماه است.

ساکی در خصوص قطع شدن ارتباط در سامانه شاد و ضرر ناشی از این اختلالات به دانش آموزان گفت: تدبیر آموزش و پرورش تعریف اطلس آموزشی بر مبنای وضعیت مناطق مختلف و دانش آموزان است. بر اساس این اطلس، مدیر مدرسه، دنش آموزان را دسته بندی می‌کند، مشکلاتی مانند قطعی یا کاهش سرعت اینترنت که در حین امتحان و کلاس غیرحضوری ایجاد می‌شود با گروه بندی تا حد زیادی مدیریت شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل