کد خبر: 8055
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۵
  • خبرنگار: سحر علیپور
  • چاپ
کلنگ زنی طرح توسعه کربنات سدیم شهرستان فیروزآباد

رییس سازمان صمت استان فارس گفت: با سرمایه گذاری ۱۳۰۰۰ میلیارد ریال زمینه اشتغال برای ۵۰۰ نفر در شرکت کربنات سدیم شهرستان فیروزآباد فراهم شد.

به گزارش پیام خبر، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس در آئین کلنگ زنی طرح توسعه کربنات سدیم شهرستان فیروزآباد گفت:  ظرفیت تولید یک میلیون  و۱۵۰ هزارتن در راستای تحقق جهش تولید عملیات اجرایی واحد طرح توسعه کربنات سدیم سبک و سنگین باکاربرد محصولات تولیدی صنایع شیشه سازی، شوینده و سایر صنایع وابسته فراهم شد.

حمید رضا ایزدی با اشاره به ایجاد اشتغال در این شهرستان افزود: با سرمایه گذاری ۱۳۰۰۰ میلیارد ریال زمینه اشتغال برای ۵۰۰ نفر در شرکت کربنات سدیم شهرستان فیروزآباد فراهم شد.

وی با بیان این که احداث این طرح توسط بخش خصوصی با هدف فرآوری مواد معدنی و جلوگیری از خام فروشی صورت پذیرفته است، ادامه داد:هدف از اجرای این طرح صادرات محصولات معدنی به بازارهای جهانی، تبدیل آن به فرآورده هایی با ارزش افزوده بالاتر و تامین مواد مورد نیاز واحدهای صنعتی در راستای تحقق جهش تولید است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس با اشاره به سیاست‌های کلان در ایجاد و توسعه طرح‌های اقتصادی استان و کشور گفت: می توان با استفاده از ظرفیت‌های موجود شاهد توسعه این پروژه به ‌عنوان یک صنعت مهم و تاثیرگذار و  صنایع دیگر نیز باشیم.

ایزدی در این آئین اظهار داشت: تکمیل زنجیره ارزش تولید محصولات داخلی  زمینه‌ساز تحقق اقتصاد مقاومتی، ایجاد اشتغال پایدار  و برآورده کردن ارزش افزوده مناسب محصولات تولیدی در سطح استان است که البته از خروج ارز نیز جلوگیری می کند.

وی با بیان این که همواره جهت بهره‌برداری کامل از ظرفیت‌های صنعتی، معدنی و تجاری استان فارس تلاش مضاعفی داریم، گفت: به دستور مقام معظم رهبری در راستای توسعه فعالیت های اقتصادی و تحقق جهش تولید با بهره‌گیری و استفاده از تمامی ظرفیت ها و امکانات موجود زیرساخت‌های لازم فراهم شده تا با مشارکت بخش خصوصی و حمایت سرمایه‌گذاران شاهد رشد و توسعه هرچه بیشتر اقتصاد استان باشیم.

رییس سازمان صمت همچنین به افزایش تولید تعدادی واحدهای صنایع لبنی و غذایی درشهرک صنعتی این شهرستان اشاره و بیان کرد: یک  واحد صنایع غذایی نیز  با سرمایه گذاری ۵۰ میلیارد ریال زمینه تولید انواع پنیر پیتزا و فلافل را فراهم نموده که سالیانه ۳۰۰ تن ظرفیت تولید دارد.

امروز  پنج شنبه ۲۵دی ماه مراسم کلنگ زنی طرح توسعه واحد "صنایع معدنی" در جنوب غربی استان فارس (شهرستان فیروز آباد) با حضور «عنایت الله رحیمی» استاندار فارس و «حمید رضا ایزدی» رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس برگزار شد.

گفتنی است، در جلسه سیصد و هشتاد و یکمین کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان نیز موانع پیش روی طرح توسعه و آب مورد نیاز واحد صنعتی کربنات سدیم، تخصیص ماشین آلات معدنی این طرح و تامین تسهیلات ثابت و در گردش واحدهای صنعتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

در آغاز آیین عملیات اجرایی طرح  مذکور وجلسه کارگروه تسهیل «ظفر افشون» معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس، «محمدمهدی فروردین» نماینده مردم شهرستانهای فیروزآباد، فراشبند و قیرو کارزین، حجت اسلام «سید عزیزالله هاشمی زاده» امام جمعه شهرستان «سید کمال علوی»   فرماندار فیروز آباد، تعدادی از مدیران کل استانداری و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی نیز حضور داشتند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل