سید روح الله حسینی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز

به گفته مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون، سه هزار و ۸۳ نفر در فارس بر اثر ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند.

به گزارش پیام خبر،  «سید روح الله حسینی» با بیان اینکه کرونا در فارس همچنان قربانی می گیرد، افزود: متاسفانه ۵ نفر  در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند که با این موارد جدید، در حال حاضر آمار جانباختگان کرونا ویروس در فارس، از ابتدای شیوع تاکنون به سه هزار و ۸۳ نفر رسیده است.

 مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز ادامه داد: از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون در استان فارس، بیش از ۵۸۱ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه و به آزمایشگاه های تشخیصی در سطح استان ارسال شده که از این تعداد، ۱۶۴ هزار و ۷۶۱ مورد مثبت شناسایی شده است.

وی همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را از ابتدا شیوع کروناویروس تاکنون، ۱۶۰ هزار و ۳۰۲ نفر اعلام کرد.

حسینی با اشاره به بستری ۴۹۷ بیمار مشکوک و یا دارای علامت ابتلا به کروناویروس در بیمارستان های استان، اضافه کرد: از این تعداد، ۸۹ بیمار کرونا به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های استان بستری هستند.

مدیر روابط عمومی این دانشگاه با بیان اینکه کروناویروس در حال چرخش در جامعه است تاکید کرد: کوچکترین بی توجهی و سهل انگاری در برابر این ویروس خطرناک و بی رحم، باعث ابتلا به این بیماری و در برخی از مواقع موجب مرگ می شود، بنابراین رعایت سه اصل در مبارزه با بیماری کووید۱۹، استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و شست و شوی مکرر دست ها الزامی است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل