کد خبر: 8068
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۹
 • خبرنگار: مریم شمالیان
 • چاپ
علی همتی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز گفت: آخرین آمار مربوط به کروناویروس در استان فارس نشان می دهد با جان باختن چهار هم استانی دیگر طی روز گذشته، مجموع آمار جانباختگان این بیماری در استان به سه هزار و ۸۷ نفر رسیده است.

به گزارش پیام خبر،  «عبدالرسول همتی» دانشگاه با اعلام این آمار در استودیو سلامت فارس، گفت: از ابتدای شیوع کروناویروس تا امروز، بیست و هفتم دی در استان فارس، بیش از ۵۸۲ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار، به شیوه های تست PCR و تست سریع تهیه شده است که از این تعداد، ۱۶۴ هزار و ۸۸۳ مورد مثبت قطعی شناسایی شده است.

معاون بهداشت دانشگاه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز ادامه داد: هم اکنون ۵۱۵ بیمار مثبت و یا مشکوک دارای علایم کروناویروس در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۹۲ بیمار مبتلا به کرونا به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

وی در ادامه با آرزوی سلامتی برای تمامی مبتلایان، از بهبودی ۱۶۰ هزار و ۴۰۴ مبتلا به کروناویروس در فارس خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

اعلام آخرین وضعیت آمار موارد ابتلای تجمعی کرونا در شهرستان های استان

 همتی درباره آخرین وضعیت آمار تجمعی ابتلا به کووید۱۹ در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمان شیراز در استان اعلام کرد: شیراز با بیشترین آمار موارد ابتلای تجمعی از ابتدای شیوع تا کنون ۸۳,۵۲۸ مورد، کازرون ۴,۴۴۴ مورد، مرودشت ۴,۰۵۳ مورد، ممسنی ۲,۸۱۰ مورد، فیروزآباد ۲,۷۶۱مورد، داراب ۲,۷۱۶ مورد، آباده ۲,۵۶۷ مورد، کوار ۲,۴۷۱ مورد، سپیدان ۱,۹۰۳ مورد، استهبان ۱,۶۴۴ مورد، کوه چنار ۱,۵۷۴ مورد، نی ریز ۱,۵۴۶ مورد، زرین دشت ۱,۵۰۲ مورد، قیروکارزین ۱,۴۲۴ مورد، اقلید ۱,۳۹۶ مورد، خرم بید ۱,۲۸۶ مورد، لامرد ۱,۱۴۷ مورد، رستم ۱,۱۰۹ مورد، زرقان ۱۰۵۶ مورد، خرامه ۱,۰۴۰ مورد، پاسارگاد ۱,۰۲۵ مورد و فراشبند با ۱,۰۲۱ مورد، بیشترین آمارهای ابتلا در استان را داشته اند.

وی آمارهای ابتلا در ارسنجان با ۸۵۸ مورد، مُهر با ۶۸۵ مورد، سروستان ۶۶۶ مورد، بوانات ۵۷۱ مورد، بیضا ۵۴۱ مورد، بختگان ۵۲۷ مورد و سَرچهان ۴۲۶ مورد را دیگر موارد ابتلای تجمعی کرونا در مجموعه زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد و افزود: دیگر آمارهای ابتلا در استان مربوط به سایر دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی فارس بوده است.

معاون بهداشت دانشگاه با توجه به افزایش آمار ابتلا، فوت و بستری در استان های همجوار و برخی از استان های شمالی کشور، با تاکید بر عزم جدی همگانی برای ادامه روند رعایت اصول بهداشتی، از مردم خواست تا ضمن استفاده از ماسک و پرهیز از حضور در دورهمی های خانوادگی و تجمعات، شستشو و ضدعفونی کردن مرتب دست ها و رعایت فاصله فیزیکی را جدی بگیرند تا شاهد کاهش و ثبات بیشتر این آمار در استان باشیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.