کد خبر: 8069
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۳
 • خبرنگار: مریم شمالیان
 • چاپ
سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت

سخنگوی وزارت بهداشت، با اشاره به تقسیم بندی شهرهای کرونایی بر اساس رنگ بندی ستاد ملی مقابله با کرونا، گفت: شهرهای نارنجی در استان های شمالی کشور قرار دارند.

به گزارش پیام خبر، سیما سادات لاری، بعد از ظهر شنبه ۲۷ دی ماه ۹۹ در ارتباط زنده خبری با شبکه خبر سیما، به ارائه تازه‌ترین آمار کرونا در کشور پرداخت و گفت: در حال حاضر ۲۳ شهر نارنجی داریم، گفت: این شهرها در استان های شمالی قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: ۱۶۳ شهر در وضعیت زرد و ۲۵۲ شهر در وضعیت آبی هستند.

وی با اعلام اینکه از دیروز تا امروز، ۶ هزار و ۱۰۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شدند و مجموع بیماران به یک میلیون و ۳۲۴ هزار و ۳۹۵ نفر رسید.

لاری بیان کرد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۹۶ بیمار کرونا جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان به ۵۶ هزار و ۷۱۷ نفر رسید.

وی ادامه داد: تا کنون یک میلیون و ۱۱۳ هزار و ۲۲۴ نفر از بیماران بهبود یافته و یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند.

لاری اضافه کرد: ۴۳۹۳ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در وضعیت شدید بیماری و تحت مراقبت های ویژه قرار دارند.

به گفته لاری، تا کنون ۸ میلیون و ۴۷۵ هزار و ۴۹۵ آزمایش تشخیص کرونا در کشور انجام شده است.

وی اعلام کرد: ۱۰ شهر قرمز در استان مازندران شامل آمل، بابل، تنکابن، جویبار، رامسر، ساری، سوادکوه، فریدونکنار، قائمشهر و نکا است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.