کد خبر: 8073
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۷
  • خبرنگار: مریم شمالیان
  • چاپ
اورنگ ایلامی، سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز

به گفته سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، شمار مبتلایان به کروناویروس در فارس به مرز ۱۶۵ هزار نفر رسید.

به گزارش پیام خبر، «اورنگ ایلامی» امروز شنبه ۲۸ دی با اعلام آمار کرونا گفت: از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون در استان فارس، ۵۸۴ هزار و ۳۲۷ نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه و به آزمایشگاه های تشخیصی در سطح استان ارسال شده که از این تعداد، ۱۶۴ هزار و ۹۸۷ مورد مثبت شناسایی شده است.
سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را از ابتدا شیوع کروناویروس تاکنون، ۱۶۰ هزار و ۵۶۰ نفر اعلام کرد.
وی با اشاره به بستری ۵۴۰ بیمار مثبت و یا مشکوک دارای علایم کروناویروس در بیمارستان های استان، اضافه کرد: از این تعداد، ۸۹ بیمار کرونا به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های استان بستری هستند.
ایلامی بیان کرد: متاسفانه ۲ نفر  در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند که با این موارد جدید، در حال حاضر آمار جانباختگان کرونا ویروس در فارس، از ابتدای شیوع تاکنون به سه هزار و ۸۹ نفر رسیده است.
سرپرست معاونت درمان این دانشگاه با بیان اینکه با استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌ فیزیکی، شست و شوی مکرر دست ها و پرهیز از دورهمی های خانوادگی می ‌توان از انتقال گسترده ویروس کرونا جلوگیری کرد، گفت: همراهی و همکاری مردم استان در مبارزه با بیماری کووید۱۹ می تواند باعث روند نزولی موارد ابتلا و در نتیجه کاهش بستری در بیمارستان های استان و فوت ناشی از ابتلا به این ویروس منحوس شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل