کد خبر: 8078
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۵
دانش آموزان

فرمانده قرارگاه مقابله با کرونا استان البرز با بیان اینکه در صورت شیوع موج چهارم، محدودیت‌ها حتی سختگیرانه‌تر از قبل باز خواهد گشت، ادامه داد: از مردم درخواست می‌شود همچنان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت و شستشوی مداوم دست‌ها، استفاده از ماسک و حفظ فاصله اجتماعی را فراموش نکنند.

به گزارش پیام خبر، نورمحمد فردی با اشاره به اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته پنج نفر در استان به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند، اظهار کرد: تعداد بیماران بستری نیز حدود ۲۸۰ نفر است.

وی توضیح داد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۵۳ هزار و ۷۱۶ نفر مورد مثبت شناسایی شده که ۲۶۳۵ نفر هم جان خود را از دست داده‌اند.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار البرز، با بیان اینکه از آذرماه تا کنون که شاهد اجرای طرح جامع مدیریت کرونا در استان هستیم تعداد بستری شده‌ها در استان حدود ۸۰ درصد کاهش یافته، افزود: تا قبل از اجرای طرح جامع مدیریت کرونا، روزانه ۲۵ تا ۳۰ نفر جان خود را از دست می‌دادند ولی در حال حاضر تعداد فوتی‌ها به کمتر از انگشتان یک دست رسیده است.

این مسئول تاکید کرد: علاوه بر این تعداد بستری‌ها هم از حدود هزار نفر به ۲۸۰ نفر رسیده است که این نشان می‌دهد اجرای این طرح موثر بوده است.

فردی اضافه کرد: در شرایط موجود مردم نباید فکر کنند که کرونا تمام شده چون کوچکترین بی توجهی ممکن است شرایط را به سمت شیوع موج چهارم بکشاند.

وی با بیان اینکه در صورت شیوع موج چهارم، محدودیت‌ها حتی سختگیرانه تر از قبل باز خواهد گشت، ادامه داد: از مردم درخواست می‌شود همچنان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت و شستشوی مداوم دست‌ها، استفاده از ماسک و حفظ فاصله اجتماعی را فراموش نکنند.

فرمانده قرارگاه مقابله با کرونا استان البرز در پاسخ به نحوه بازگشای مدارس از اول بهمن ماه افزود: از این روز دانش آموزان پایه اول و دوم دبستان آن هم با ظرفیت کمتر از ۱۰ دانش آموز و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در کلاس‌ها حاضر می‌شوند.

این مسئول تاکید کرد: البته علی رغم بازگشایی مدارس، والدین هیچ اجباری برای فرستادن فرزندانشان به مدرسه ندارند 

منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.