کد خبر: 8082
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۹
  • خبرنگار: سحر علیپور
  • چاپ
آرم شهرداری شیراز

مدیرکل نوسازی و تحول اداری شهرداری شیراز و مدیرکل سرمایه انسانی شهرداری شیراز بیانیه ای در پی انتشار مطلبی در یکی از خبرگزاری ها و صفحات فضای مجازی مبنی بر اشتغال یکی از کارکنان شهرداری در حوزه پیشگیری و رفع تخلفات شهری منتشر کردند.

به گزارش پیام خبر، در پی انتشار مطلبی در یکی از خبرگزاری ها و صفحات فضای مجازی مبنی بر اشتغال یکی از کارکنان شهرداری در حوزه پیشگیری و رفع تخلفات شهری، مدیرکل سرمایه انسانی شهرداری شیراز جوابیه زیر را منتشر کرد:

مدیر فعلی این حوزه دارای سابقه حدود ۳۰ سال کار در مسئولیت‌های کارشناس امور شهر، مسئول تخلفات شهرداری منطقه ۵، مسئول تخلفات منطقه ۳، مسئول تخلفات منطقه ۸، رئیس اداره هماهنگی اجرائیات شهرداری، مسئول امور شهر منطقه ۲، رئیس اداره امور پایانه ها بوده و در این حوزه بسیار با تجربه است. همچنین *ایشان یکی از کارکنان زحمتکش و خوشنام شهرداری با سوابق ایثارگری و رزمندگی جنگ تحمیلی نیز است.

مدرک تحصیلی مدیر حوزه «پیشگیری و رفع تخلفات شهری» دیپلم است که با توجه به سابقه ایثارگری و طبق قانون یک مقطع بالاتر محاسبه می شود.

انتخاب وی ناشی از احترام به تجربه ای که طی سالهای متمادی کارگران و کارکنان زحمتکش شهرداری کسب کرده و در راستای ارج نهادن به افراد با سابقه و با تجربه در شهرداری شیراز است. همچنین اعطای مسئولیت شغلی به کارگران قراردادی منعی ندارد، شهرداری شیراز از ظرفیت ایشان در مسیر خدمت رسانی به شهروندان استفاده کرده است.

اشتغال در حوزه «پیشگیری و رفع تخلفات شهری» با توجه به حساسیت شغلی و شرح وظایفی مثل رفع سد معابر، پیشگیری از تخلفات ساختمانی، ساماندهی موضوع تکدی گری و... و. نیازمند تجربه و مهارت کاری بسیاری است که با چندین سال فعالیت در این حوزه کسب می شود.

در همین راستا مدیرکل نوسازی و تحول اداری شهرداری شیراز گفت: وجود تجربه کاری در یک شغل و آموختن کاربردی در حین کار از جمله ی اثربخش ترین شیوه های آموزش است. به گونه ای که عموم نظام های طبقه بندی مشاغل، هر سه سال سابقه ی کاری در یک شغل را معادل یک مقطع تحصیلی در مسیر ارتقاء شغلی محسوب می کنند.

داریوش ستایشگر افزود: این موضوع در سازمان های مثل شرکت نفت تحت عنوان《رتبه شخصی》بیان شده و پس از اخذ رتبه شخصی معین امکان به کارگماری کارگران به مشاغل سرپرستی و مدیریتی وجود دارد.

وی اضافه کرد: در طرح های طبقه بندی سازمان ها نیز عموما کارگران دارای گروه ۱۲ به بالا کارشناس محسوب می شود. مدیر کنونی پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری، طبق طرح طبقه بندی ابلاغی به شهرداری شیراز، داری گروه ۱۴ بوده و شرایط احراز جهت مشاغل سرپرستی را دارد.

مدیرکل نوسازی و تحول اداری شهرداری شیراز گفت: با توجه به رابطه ی استخدامی ایشان، وی جهت "شغل" مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری انتخاب شده اند و پست سازمانی مربوطه به ایشان اختصاص نیافته است.

ستایشگر خاطرنشان کرد: این شغل دارای ماهیتی اجرایی و عملیاتی است و گاهی شرایط بسیار خطرناکی را برای کارکنان این حوزه بوجود می آورد. با توجه به اینکه رشته مشخص دانشگاهی برای این قبیل مشاغل در دانشگاه ها تعریف نشده است، تجربه کاری مناسب، شرایط احراز اصلی جهت انتخاب فرد برای این قبیل مسوولیت هاست.

وی با اشاره به تجارب وی افزود: تجارب مسوولیت در حوزه ی تخلفات و امور شهر چهار منطقه شهرداری (مناطق دو، سه، پنج و هشت) و همچنین تجارب مسوولیت در اداره ی هماهنگی و اجرائیات شهرداری شیراز در طول سی سال گذشته، تجارب کاری مناسبی است که مدیر پیشگیری و رفع تخلفات شهری در آنها خدمت رسانی کرده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

استان ها

گفتگو و تحلیل