اورنگ ایلامی، سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز گفت: آخرین آمارهای مربوط به کروناویروس در استان فارس نشان می دهد از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، سه هزار و ۹۵ هم استانی را در اثر ابتلا به کرونا از دست داده ایم.

به گزارش پیام خبر، «اورنگ ایلامی» از جان باختن سه هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: هم اکنون ۴۹۳ بیمار مثبت قطعی و یا مشکوک دارای علایم کروناویروس در بیمارستان های استان فارس بستری هستند که ۹۳ نفر از این بیماران به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز افزود: شمار بیماران مثبت شناسایی شده به ۱۶۶ هزار و ۳۳۴ نفر از ابتدای شیوع تاکنون رسیده است و  ۱۶۰ هزار و ۹۸۴ نفر از این بیماران در این بازه زمانی نیز بهبود یافته اند.

وی مجموع موارد نمونه گیری های تشخیصی از ابتدا تاکنون را نیز ۵۸۷ هزار و ۶۸۹ مورد اعلام کرد.

به گفته اورنگی به طور کلی شرایط کنونی ناپایدار بوده و با گردش ویروس در سطح بین المللی و کشوری مواجه هستیم.

توصیه این پزشک متخصص بیماری های عفونی، تداوم پایبندی به رعایت اصول بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی از دیگران و پرهیز از سفرهای غیرضروری و پرهیز از شرکت در تجمعات و مهمانی ها، برای پیشگیری از آغاز موج جدید بیماری بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل