رئیس کمیسیون کارآفرینی، کسب و کارهای نوین و دانش بنیان اتاق بازرگانی فارس، امید ماهرانی

عضو هیات نمایندگان و رئیس کمیسیون کارآفرینی، کسب و کارهای نوین و دانش بنیان اتاق بازرگانی فارس گفت: یکی از اقدامات مهم شرکت های ما برای ورود به بازار تجارت و بین الملل؛ اطلاع از موارد قانونی از جمله مناقصات بین المللی است.

به گزارش پیام خبر، امید ماهرانی در جلسه نشست تخصصی کمیسیون کارآفرینی، کسب و کارهای نوین و دانش بنیان این اتاق که به صورت وبینار برگزار شد، بیان کرد: شرکت های دانش بنیان برای صادرات محصولات خود نیاز دارند از الزامات بازار و قراردادهای بین المللی اگاهی کامل و جامع داشته باشند تا بتوانند با ارائه مدارک صحیح مسایل قانونی صادرات را پیش ببرند.

وی افزود: شرکت در مناقصات بین المللی یکی از مباحث مهم قانونی برای گرفتن پروژه های بین المللی توسط فعالان اقتصادی و شرکت های دانش بنیان ماست که این مناقصات در سطح بین المللی روال مشخصی دارد که شرکت هایی که حضور در مناقصات را به عنوان یکی از درگاه های تداوم فعالیت و درآمدزایی مدنظر دارند باید از مشاوران متخصص جهت ارزیابی مناقصه ها و تامین مستندات جهت شرکت در آنها استفاده کنند.

ماهرانی اظهارداشت: همچنین به روز بودن اسناد و معرفی پایگاه هایی که مناقصات داخلی و خارجی را به متقاضیان ارائه دهد، نیز از اقدامات مهم در این حوزه است که باید مورد توجه قرار گیرد.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی فارس اضافه کرد: یکی از اولویت های ما در فارس ایجاد شرایط برای صادرات محصولات شرکت های دانش بنیان بزرگ استان فارس است که در حال حاضر در این بخش مشکلات و ضعف هایی وجود دارد.

وی ادامه داد: ما در اتاق بازرگانی فارس در کنار شرکت های دانش بنیان و فعالان اقتصادی این حوزه هستیم و تلاش می کنیم از هر گونه موازی کاری در این حوزه جلوگیری و هم افزایی بیشتری بین دستگاه های متولی و فعالان اقتصادی در شرکت های دانش بنیان در سطح استان ایجاد شود تا فضا برای فعالیت شرکت ها در فارس هموار تر شود.

ماهرانی عنوان داشت: هم اینک استان فارس با برخورداری از حدود ۲۰۰ شرکت ثبت شده فعال دانش بنیان در جایگاه چهارم کشور قرار دارد که عمده فعالیت این شرکت ها در حوزه های صنایع غذایی، دارو، فرآورده های پیشرفته، تشخیص و درمان، فناوری و موارد پیشرفته، ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته، وسایل و تجهیزات پزشکی، برق و الکترونیک و مخابرات، و خدمات تجاری سازی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: در حال حاضر در کشور حمایت هایی در قالب های مختلف از شرکت های دانش بنیانی که توان صادرات دارند، ارائه می شود که شرکت ها باید برای اطلاع از این حمایت ها به سایت شرکت های دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مراجعه کنند.

در ادامه این جلسه ناصر انزلی چی کارگزار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز گفت: جدیت، اعتبار و مقبولیت خریدار، اشراف و آگاهی از رقبا و راهبردهای آنها در بازار هدف، هدایت بنگاه های متقاضی به تکمیل ساختارهای کاغذی از جمله اهمیت مناقصات است.

وی افزود: اتاق های بازرگانی از مهمترین مراکز و سازمان غیردولتی موثر در روند تجارت بین المللی هستند.

انزلی چی با تشریح مراحل و روند شرکت در مناقصات بین المللی اظهارداشت: برای شرکت در مناقصات بین المللی شناسایی و رصد سازمان ها و برنامه هایی حمایتی و توسعه ای به منظور استفاده بهینه از فرصت های پیش آمده بسیار حائز اهمیت است.

وی ادامه داد: در مناقصات شیوه های اصلی خرید و فروش به صورت رقابتی ILT و IHT می باشد اما در برخی از کشورها که دارای منابع مالی غنی نیستند خرید رقابتی خدمات در قالب های دیگری انجام می پذیرد.

انزلی چی در ادامه به تشریح فرآیند مناقصه چند مرحله ای، مراجع عمده جمع آوری اطلاعات مناقصات و طبقه بندی مناقصات از نظر قوانین حاکم بر مناقصه، محصوالت مورد خرید، تامین مالی مناقصه، تعداد بسته اسناد مناقصه پرداخت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

استان ها

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.